Apple Car için en temel değişti, yeni maliyet iddiası geldi

07.12.2022
9
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Apple Car için en temel değişti, yeni maliyet iddiası geldi

Uzun vakittir üzerinde çalışmalar süren Apple Car elektrikli otomobil projesi için bugün gerçekten ehemmiyetli balakalar gündeme geldi.

Apple Car projesi çok uzun zamandır ses getiriyor ve projede işlerin genel olarak iyi gitmediği biliniyor. Çok fazla personelin değiştiği proje kapsamında bazı yeni balakalar geldi. Sağlam bir kaynağın paylaşımlarına göre taşıtın çıkışı için şu an 2026 seneyi kastediliyor. Daha evvel tamamen özerk olacağı ve bir direksiyon ile fren pedalı taşımayacağı iddia edilen taşıt, son balakalara göreyse ananesel yapıyı gözetecek. Buna göre özerk sürüş özellikleri Apple Car modelinde satışta olan mevcut otomobiller gibi destekleyici olarak kullanacak. Bu arada taşıtın maliyetiyle ilgili de yeni bir balaka gündeme geldi. Şimdiden maliyet konuşmak biraz yanlış ancak taşıtın 100 bin dolar altında bir maliyetle satılacağı iddia ediliyor. Eforunu özel bir Apple Silikon harekâtçıdan alacağı aktarılan tamamen elektrikli olacak model, projedeki güçlükler sebebiyle hipotez edilenden daha standart bir altyapı ve tasarım ile karşımıza çıkacak.

Genel olarak merak uyandıran ve söz mevzusu Apple olduğu için rakiplerin de alakanı sürükleyen taşıt, en son daha değişik bir mevzuyla gündeme gelmişti. Bu mevzunun merkezinde ise taşıt üzerinde çalıştığı süreçte 24 GB ’lık saklı bilgiyi çaldığını kabul eden Xiaolang Zhang yer alıyor. Proje üzerinde 2015 ve 2018 seneleri arasında çalışan Zhang, Apple ’dan ufaladıktan sonra Çin merkezli otomobil şirketi Xpeng ’e geçmiş ve işletmeden elde ettiği kilit otomobil odaklı bilgileri oraya götürmüş.

Bu mevzuda tek olmadığı başka bir deyişle işletmeden otomobil odaklı ticari gizemleri çalan başka adların olduğu da aktarılırken, Zhang ’ın 10 sene mapus cezası ve çeyrek milyon dolar kadar para cezası alması bilave ediliyor. Apple ’dan otomobil odaklı ticari gizemleri çalan başka bireylerin suçlama süreci ise söylendiği kadarıyla devam ediyor.

Apple Car otomobil projesi yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.