Eşarj ile Kadoil arasında ehemmiyetli yüksek süratli şarj istasyonu uyuşması

22.11.2022
18
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Eşarj ile Kadoil arasında ehemmiyetli yüksek süratli şarj istasyonu uyuşması

Rakamları süratle artan elektrikli araba şarj istasyonları için son iş birliği Eşarj ile Kadoil arasında hakikatleştirildi.

Yerli araba teşebbüsü Togg ’un Trugo adımı ve tasarılamalarıyla rakamının süratli bir biçimde çoğalması beklenen şarj istasyonları, pazardaki öteki ehemmiyetli oyuncuları da bir araya getiriyoe. Bu tarafta kapsamlı tedarikçilerden birisi olan Eşarj, Türkiye ’de elektrikli vasıta kullanımının yaygınlaşması ve süratli şarj istasyonu yatırımını teşvik etmek emeliyle iş birliklerine de devam ediyor. Eşarj, Türkiye ’nin her köşesinde 600 ’den fazla bayisi ile alıcılarına mazot ve LPG sunan Kadoil ile iş birliği uyuşması imza atarak hizmet ağını genişletecek. Uyuşma kapsamında 50 şehirde 100 istasyona erişilmesi kastedildiği açıklandı.

Eşarj – Kadoil istasyonları süratli şarj dayanağı verecek

Eşarj ve Kadoil iş birliğinde kurulacak tüm istasyonlar yüksek süratli olarak alıcılarına hizmet sağlayacak. İş birliği sayesinde elektrikli taşıtlar, yüksek süratli şarj aygıtlarıyla pillerini 30 dakikada yüzde 80 doluluk oranına getirebilecek. Bu ortaklıkla birlikte tüm elektrikli vasıta sahiplerinin ulaşımına sarih olacak yüksek performanslı şarj ağı sayesinde, Eşarj ve Kadoil alıcıları pil evhamı yaşamadan seyahatlerini sürdürülebilecek.

Süreçle alakalı konuşan Eşarj İdare Heyeti Başkanı ve Enerjisa Enerji CEO ’su Murat Pınar; “Türkiye ’ nin ilk elektrikli vasıta şarj istasyonu ağı Eşarj olarak ülkemize ve insanımıza karşı mesullüklerimiz var. Alıcılarımızın hiçbir kararsız yaşamadan elektrikli vasıta kullanımına yönelmesini sağlamak, sürekli ve konforlu yolculuk için onların yanında yer almak bizim için çok ehemmiyetli. Bu noktada elektrikli vasıta ekosistemine dahil olmak isteyen her hissedarla iş birliğine önem veriyoruz. Bu yönde lider ve içerici bir firma olarak gördüğümüz Kadoil ile bu iş birliğine imza atmaktan son derece memnunuz” ifadelerine yer verdi.

Kadoil İdare Heyeti Başkanı Nergiz Kadooğlu Çifçi ise Eşarj ve Kadoil işbirliği hakkında;”Dünya ’da büyük bir başkalaşım yaşanıyor. Yeni mobilite ve elektrifikasyon artık yaşamımızın bir parçası olma yolunda. Yaygın bir şarj istasyonu altyapısının kurulması bu başkalaşımın olmazsa olmazı. Kadoil olarak, bu yeni geleceğe geçim sağlamak ve mevcut yatırımlarda göz önüne alındığında, şarj istasyon alt yapısı için mazot istasyonlarının seçim edileceğine inanıyoruz. Geleceği kurgularken, son 100 senede mazotla çalışan taşıtlar için kurduğumuz, milyarlarca dolar yatırdığımız altyapıya sahip, 150.000 ’den fazla çalışana istihdam sağlayan sektörümüz öne çıkacaktır. Bu kapsamda sektörün en süratli gelişen ve en kıymetli markalarından Eşarj ile iş birliği yapmaktan çok mutluyuz. Bu projenin yaygınlaşması ile tüm elektrikli vasıta sahibi davetlilerimize Kadoil teminatında hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu iş birliğinin iki firma, bayilerimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim” açıklamasını yaptı.

Alakalı video

Togg fabrikasında imal süreci

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.