Gövdesi ve kamerası dikkat toplayan Leica Leitz Phone 2 tanıtıldı

29.12.2022
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Gövdesi ve kamerası dikkat toplayan Leica Leitz Phone 2 tanıtıldı

Geçtiğimiz sene tanıtılan Leica Leitz Phone 1 sonrasında bu sefer Leica Leitz Phone 2 karşımıza çıkarıldı. Telefon çok iddialı görünüyor.

Ayrıntılarına burada yer verdiğimiz Leica Leitz Phone 1, dolaysız olarak Sharp Aquos R6 üzerine kurulmuş bir uslu telefon modeli olarak yalnızca Japonya ’da satılmıştı. Bu gidişat yeni tanıtılan Leica Leitz Phone 2 için de değişmiyor. Sharp Aquos R7 üzerine kurulan telefon yalnızca Japonya pazarına özel olarak hazırlanmış gidişatta. Bu adında da geçtiği üzere Alman görüntüleme devi Leica yer alıyor. Modelin ilk olarak tasarımı çok dikkat çekiyor.

Köşeli bir alüminyum gövde üzerine kurulan ve dört köşeden denk kalınlıkta çerçeveleri olan telefon, teknik olarak özellikle kamerada öne çıkıyor. 16 megapiksel selfie kamerasına sahip telefonun artta 1 inç ’lik 47 megapiksel ana kamera bizleri karşılıyor. Sharp ve Leica tarafından geliştirilen bu F1.9 diyafram bedeline ve 19mm odak uzaklığına sahip kamerada, Leica Summicron optik kullanılıyor.

Arkada oldukça büyük bir kamera modülü olmasına karşın yalnızca iki değişik kamera bir araya geliyor. Ana kameraya 1.9 megapiksellik basit bir portre kamerası eşlik ediyor. 5.000 mAh bataryaya ve 512 GB dahili depolamaya sahip telefona, Snapdragon 8 Gen 1 operasyoncu ve 12 GB RAM efor veriyor.

Leica Leitz Phone 2 modelinin ekranı da birçok öbür amiral gemisi Android telefondan bölüyor. Aygıtta spesifik olarak 6,5 inç 2730×1260 piksel 240 Hz IGZO OLED ekran kullanılıyor. Başka Bir Deyişle çok akıcı bir kullanıcı tecrübeyi sunabilen telefon, Japonya ’da takribî 1.500 dolara satılıyor. Çok pahalı telefon elbette herkese hitap etmiyor.

Leica bundan evvel Xiaomi ile ortak üretilen ve lens metamorfozu sunan bir konsept uslu telefon modeli ile gündeme gelmişti. Bu modelin ayrıntıları dolaysız olarak burada yer alıyor.

Leica Leitz Phone 2 yanında bu da alakanızı çekebilir: Süratli yürümeniz için planlanan esrarengiz ürün: Moonwalkers

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.