Instagram DM ’leri için fotoğraf odaklı çıplaklık koruması geliyor

19.03.2023
8
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Instagram DM ’leri için fotoğraf odaklı çıplaklık koruması geliyor

Sosyal medyanın en ehemmiyetli platformlarından Instagram, sonunda bir hayli şahsın canını sıkan bir meseleye karşı adım atıyor.

Uygulamaların beta versiyonlarını inceleyen Alessandro Paluzzi, Instagram için yeni özellikler bulmaya devam ediyor. Bunların sonuncusu çatı firma Meta tarafından da onaylanan “üryanlık gözetmesi” oldu. Dolaysız iletiler Direct Message / DM için hazırlanan ve faal olarak test edilmeye başlanan altyapı, gelen iletilerdeki resimleri dolaysız olarak makine içerisinde tarıyor ve “büyük oranda “üryanlık algılarsa gizliyor. Gelen resme bu noktadan sonra bakmak ya da bakmamak kullanıcıya kalıyor.

Opsiyonel olacak başka bir deyişle herkes için yerleşik olarak sarih gelmeyecek bu özellik, özellikle bayanlar için verimli görünüyor. Henüz erken geliştirme evresinde yer alan özellik için daha fazla bilginin önümüzdeki haftalarda paylaşılacağı belirtiliyor.

Şirket elbette başka çalışmalar da yapıyor. Misalin TechCrunch ’a geçtiğimiz gşanlarda bir açıklama yapan Instagram, platformda Twitter ’daki “retweet” eşi tekerrür paylaşım altyapısını test etmeye başlayacaklarını belirtti. “Repost” olarak geçen özellik, şahısların başkaları tarafından yapılan içerik paylaşımlarını kendi akışlarında tekerrür paylaşmasına imkân tanıyacak.

Bu tekerrür paylaşımlar için şahsi profillere özel bir “repost” kısmı koyacak olan şirket, bu sayede içerik üreticilerin orijinal paylaşımları üzerinden öne çıkmasını da sağlayacak. Yeni altyapı evvel küçük bir kitle üzerinde test edilecek.

Buluta özel Logitech G Cloud Gaming Handheld tanıtıldı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.