iOS 15.2 yayınlandı! Apple kullanıcılarını neler bekliyor?

14.12.2021
77
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-

iOS 15.2 ve iPadOS 15.2 güncellemeleri şu anda ücretsiz olarak indirilebilir. Yeni yazılıma erişmek için Ayarlar > Genel > Yazılım …

iOS 15.2 yayınlandı! Apple kullanıcılarını neler bekliyor?

iOS 15.2 ve iPadOS 15.2 güncellemeleri şu anda ücretsiz olarak indirilebilir. Yeni yazılıma erişmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gitmeniz yeterli. Eğer yeni güncellemeleye erişemiyorsanız biraz beklemeniz gerekebilir çünkü güncellemenin tüm kullanıcılara sunulması biraz zaman alabilir.

iOS 15.2 bir çok düzeltme ve güncellemeyi beraberinde getirdi. Örneğin uygulama gizlilik raporu ile artık uygulamaların kamera ve mikrofon gibi izinlerle sınırlı bilgilere ne sıklıkla eriştiğini öğrenebileceksiniz.

Güncelleme, çocuklara ait cihazlar için İletişim Güvenliği ve Apple Music Voice Plan’ı içeriyor, ayrıca siz öldükten sonra verilerinizi yönetmek için bir dijital mirasçı da seçebileceksiniz.

iOS 15.2 yayınlandı! Apple kullanıcılarını neler bekliyor?

Apple Music Voice Planı, Siri kullanarak Apple Music’teki tüm şarkılara, çalma listelerine ve istasyonlara erişmenizi sağlayan yeni bir abonelik katmanı. iOS 15.2 ile bu özellik de yeni geliyor. Ayarlar’daki yeni Uygulama Gizliliği Raporu, uygulamaların son yedi gün içinde konumunuza, fotoğraflarınıza, kameranıza, mikrofonunuza, kişilerinize ve daha fazlasına ne sıklıkla eriştiğini ve ağ etkinliklerini görmenizi sağlayacak.

İletişim güvenliği ayarı, ebeveynlere, çocuklarının cihazlarında çıplaklık içeren fotoğraflar aldıklarında veya gönderdiklerinde uyarıları etkinleştirme olanağı verecek. Yeni bir özellik olarak Dijital Mirasçı eklendi. Ölümünüz durumunda iCloud hesabınıza ve kişisel bilgilerinize erişebilmeleri için birini seçmenizi sağlıyor. Güncelleme ile ayrıca bir çok hata da düzeltildi. Örneğin Siri, VoiceOver çalışırken ve iPhone kilitliyken yanıt vermiyordu, ancak bu güncelleme ile bu problem de çözülmüş olacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.