Apple katlanabilir iPhone için tarih verdi!

14.12.2021
25
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-

Apple, iPhone serisini önceki nesil modellere göre birkaç teknolojik iyileştirme ile piyasaya sürmeye devam ederken, şu anda Samsung’un …

Apple katlanabilir iPhone için tarih verdi!

Apple, iPhone serisini önceki nesil modellere göre birkaç teknolojik iyileştirme ile piyasaya sürmeye devam ederken, şu anda Samsung‘un hakim olduğu bir kategori olan katlanabilir akıllı telefonunu henüz piyasaya sürmedi.

Ancak şirketten gelen çeşitli raporlar Apple‘ın katlanabilir cihazı için tarih vermeye başladı. Buna göre teknoloji devinin 2023 yılında resmiyet kazanması beklenen katlanabilir bir iPhone üzerinde çalıştığı söyleniyor. Analist Ross Young’dan yeni bir rapor, katlanabilir iPhone’un 2023’e kadar piyasaya sürülmeyeceğini, cihazın büyük olasılıkla 2024 yılında piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Şirket, Samsung’un test için Apple’a katlanabilir ekran örnekleri sağladığı düşünülürse açıkça bu yeni telefonun bir prototipi üzerinde çalışıyor. Cupertino merkezli Apple’ın aynı amaç için LG Display ile de çalıştığı söyleniyor.

Apple katlanabilir iPhone için tarih verdi!

Önceki raporlara göre, Apple‘ın katlanabilir iPhone’u 8 inçlik esnek OLED ekranla gelecek. Bu yılın başlarında Bloomberg, şirketin bu yeni cihaz üzerinde çalışmaya başladığını ancak şu ana kadar yapılan çalışmaların yalnızca görüntülemeyle sınırlı olduğunu bildirmişti.

Apple, ilk katlanabilir akıllı telefonunu ticari olarak piyasaya sürmekten yıllar uzakta olsa da, rakibi Samsung, pazardaki yerini çoktan belirledi ve şu anda birkaç farklı modelle sektöre hakim durumda.

Huawei’nin bile piyasada birkaç katlanabilir akıllı telefonu var ve yeni bir Huawei P50 Pocket 23 Aralık’ta resmiyet kazanacak. OPPO, Find N’yi 15 Aralık’ta piyasaya sürmeye hazırlanırken, başka bir Çinli marka Xiaomi, Mi Mix Fold’u zaten piyasaya sürdü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.