Huawei beklenen duyuruyu yaptı!

14.12.2021
16
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-

Şu an itibariyle, Huawei HarmonyOS, Çin’de birden fazla farklı cihazda zaten mevcut. Buna akıllı telefonlar, akıllı ev aletleri ve daha …

Huawei beklenen duyuruyu yaptı!

Şu an itibariyle, Huawei HarmonyOS, Çin’de birden fazla farklı cihazda zaten mevcut. Buna akıllı telefonlar, akıllı ev aletleri ve daha pek çok şey dahil. Ancak şirket, Çin dışındaki telefonları için henüz bunu küresel olarak piyasaya sürmemişti. Ama bu durum yakında değişecek gibi görünüyor.

Bir HuaweiCentral raporuna göre, Romanya’nın günlük gazetesi Adevarul, kısa süre önce Huawei’nin Orta ve Doğu Avrupa, Kuzey Kanada ve Türkiye CB Başkanı olan Derek Yu ile röportaj yaptı. Bu röportaj sırasında Yu, Çinli teknoloji devinin önümüzdeki yıl küresel kullanıcıları için tescilli işletim sistemini başlatabileceğini belirtti. Şu anda 140’tan fazla akıllı telefon ve tablet bu işletim sistemine sahip.

Huawei beklenen duyuruyu yaptı!

Ancak küresel kullanıma sunulması henüz resmi olarak açıklanmadı. Açıklama yapan yetkili, HarmonyOS’un şu anki sürümünün öncelikle Çinli kullanıcılara odaklandığını, ancak şimdiden 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından yüklendiğini de sözlerine ekledi. Şirket, işletim sistemini ilk kez 2019’da Huawei Geliştirici Konferansı sırasında çapraz platform işlevlerini vurgulayarak açıklamıştı. Geçen yıl, HarmonyOS 2.0, işletim sistemini destekleyen cihazların listesinin genişletilmesiyle birlikte bir dizi iyileştirme ile resmi olarak duyuruldu. Bu yılın başlarında, ilk önizleme beta’sı 2022’nin ilk çeyreğinde ayarlanacak olan üçüncü yineleme HarmonyOS 3.0 açıklandı. Global sürümün gelmesi de 2022 yılında gerçekleşebilir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.