Canon EOS R6 Mark II tanıtıldı; ehemmiyetli iyileştirmeler geliyor

04.12.2022
7
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Canon EOS R6 Mark II tanıtıldı; ehemmiyetli iyileştirmeler geliyor

Bugün Canon EOS R6 Mark II tanıtıldı. Görüntüleme pazarının en büyük adları resim cihazı sektörünü boş bırakmıyor.

Resim cihazı pazarı aralıksız olarak küçülüyor. Bunun artta da harika resim ve video sürükleyen uslu telefonlar yer alıyor. Artık çoğu birey resim sürüklemeyi çok beğeniyor olmasına karşın ayrı bir resim cihazı taşımak istemiyor. Ancak sektör satışlar ciddi biçimde düşmesine karşın yaşıyor ve karşımızda bugün Canon EOS R6 Mark II yer alıyor. Şirketin yeni aynasız resim cihazı, tasarımsal olarak bir evvelki versiyonun çizgisini devam ettiriyor.

RF-Bayonet yapısını merkeze alan ürün, yeni geliştirilen 24,2 megapiksellik Bütün Kare CMOS sensörü ile daha iyi görüntü niteliği getiriyor. Saniyede 40 kare seri çekim Mekanik perde ile saniyede 12 kare yapabilecek kapasitede olan model, gövde içerisinde görüntü sabitleme hakikatleştiriyor ve burada sekiz durak kadar elde çekim avantajı getiriyor.

Yerleşik olarak 4K 60 fps video çekebilen, harici kayıt aygıtı ile 6K ProRes Raw kayıt gerçekleştirebilen Canon EOS R6 Mark II, suni akıl dayanaklı güçlü bir otomatik netleme sistemine sahip. Donakaltıcı biçimde hareketli objelerde HDR çekimler sunan başka bir deyişle süreci birden fazla resim çekiliyor ve bir araya getiriliyor olmasına karşın sabit objelerden çıkaran gövde içerisinde, seri RAW çekim sürecini geliştiren özellikler de bulunuyor.

Gövde yarım deklanşör ile kayda başlıyor, bütün basıldığı zaman anın evveli ile sonrası kayıt altına alınıyor. Seri RAW çekimleri özel formatta bir araya getiren gövde, yalnızca en iyi kare ya da karelerin kayıt altına alınmasını kolaylaştırıyor.

Bünyesinde iki adet UHS-II SD kart yuvası bulunan EOS R6 Mark II, artta hareketli planlanan dokunmatik bir LCD ekran taşıyor ve 120 Hz ’lik elektronik vizörü ile çekim basitliği sağlıyor. İleride Türkiye ’de de satılacak aynasız resim cihazının yurt dışı gövde maliyeti 2.500 dolar seviyesinde.

Canon EOS R6 Mark II yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.