iOS 16 işletim sistemi ile sahte AirPods uyarısı geldi

15.02.2023
19
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
iOS 16 işletim sistemi ile sahte AirPods uyarısı geldi

Teknoloji devi Apple, dün akşam kullanıma sunduğu iOS 16 işletim sistemine bir sahte AirPods ihtarı ilave etti.

WWDC22 aktifliğinin en ehemmiyetli bülteni olan, tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz iOS 16 işletim sistemi, sayfanın altında görebileceğiniz dayanaklı tüm iPhone modelleri için dün akşam indirilebilir hale geldi. Genel olarak pozitif karşılanan işletim sistemi, daha evvel de ortaya çıktığı üzere sahte AirPods eşleştirmelerinde iPhone kullanıcılarını uyarıyor. Bunun için kullanıcıların karşısına yukarıyada görebileceğiniz ihtar çıkarılıyor.

Apple, bu süreçte telefonlar ile sahte AirPods ’ların kullanılmasını yasaklamıyor. Yalnızca sahte ürün idrak edilirse kullanıcı bilgilendiriliyor ve “Burada iletişim kurma” ile “Bluetooth ayarlarında bağlan” alternatifleri sunuluyor.

Bu küçük ancak hoş bir özellik zira AirPods ’lar dünyanın en çok çakması / sahtesi üretilen kablosuz kulaklık modelleri arasında başı sürüklüyor. Bu açıdan atılan adım herkes için manalı bulunuyor.

“iOS 16, iPhone ile yaşadığınız tecrübeyi dönüştürecek aktüellemeler sunan kapsamlı bir versiyon.” açıklamasını yapan Apple ’ın Yazılım Mühendisliğinden Mesul Başkan Yardımcısı Craig Federighi laflarını şöyle sürdürüyor:

“Kilit Ekranı ’nın görünümünü ve işleyişini, bu ekranı daha şahsi ve kullanışlı hale getiren coşku verici yeni özelliklerle tamamen yine tasarladık; aileler için iCloud Paylaşılan Resim Arşivi özelliğini sunduk; İletiler ve Mail uygulamalarına ilave ettiğimiz yeni özelliklerle irtibatı daha da basitleştirdik ve uslu teknolojilerden faydalanarak Canlı Metin ve Görsel Arama özelliklerinde yapılan aktüellemelerle büyüttük.” 

Google uygulamaları yeni iOS 16 kilit ekranı için hazır

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.