Disney+, reklam dayanaklı kutu ile beraber yurt dışında abonelik maliyetlerine zam yapıyor

06.01.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Disney+, reklam dayanaklı kutu ile beraber yurt dışında abonelik maliyetlerine zam yapıyor

Dünyanın en büyük video platformlarından Disney+, küresel enflasyonun tesirinden kaçamayan şirketler arasında yer alıyor.

Yapılan resmî açıklamaya göre Disney+, servisinin abonelik fiyatları birçok pazarda 8 Aralık sonrasında çoğalacak. Misalin servisin şu an 8 dolar olan temel kutuyu aylık 11 dolara çıkacak. Senelik abonelik ise 80 dolardan 110 dolara taşınacak. İsteyenler daha önceki maliyetleri kullanmaya devam edebilecek ancak bunun için içeriklerde reklam izlenmesi gerekecek. 8 Aralık tarihinde gelecek reklam dayanaklı yeni kutu, aylık 8 dolar senelik ise 80 dolara maliyete sahip olacak. Bu arada işletme 8 Aralık tarihinde bazı “bundle” kutuların maliyetin de çoğalışa gidecek.

Burada ilk akla gelen “Yakın zaman içerisinde Disney+ ’ın Türkiye maliyeti de çoğalacak mı?” sualinin cevabı ise henüz bilinmiyor. İşletme 2023 ’te maliyet çoğalışına giderse bile Türkiye ’de çok ses getirmeye devam edecek. Zira tüyleri daha şimdiden diken diken eden bir Atatürk merkezli içerik yolda bulunuyor. İlk tanıtım videosunu altta izleyebileceğiniz Atatürk dizisi hakkında Disney+ geçtiğimiz hafta şunları aktarmıştı:

“Yayın yaşamına başladığı günden bu yana birçok başarılı dizi ve filmle gündemde olan The Walt Disney Company ’nin dijital yayın platformu Disney+ ’ın, Cumhuriyetin 100. senesinde yayınlanacak olan ‘Atatürk ’ dizisinden ilk tanıtımı seyirci ile buluştu. Cumhuriyet Bayramı ’na denk getirilmesi ile dikkatleri üzerine sürükleyen tanıtımda başarılı oyuncu Aras Bulut İynemliMustafa Kemal ’i canlandırdığı kişiliğiyle ilk kere izleyici karşısına çıkmış oldu.

Yarbay Mustafa Kemal ’i 10 Ağustos 1915 ’te, taarruz evveli Conk Bayırı ’nda gördüğümüz, duygu dolu sahneleri ile belleklere kazınan tanıtımda, Namık Kemal ’in “Vatanın bsızına düşman yaslamış hançerini; Yok imiş kurtaracak baht-ı kara mâderini.” dörtlüklerine, Atatürk ’şöhret 1921 senesinde meclis kürsüsünden verdiği “Vatanın bsızına düşman yaslasın hançerini; Bulunur kurtaracak bahtı kara mâderini.” cevabına atıfta bulunuluyor. 

Üretimini Lanistar Medya, üretimciliğini Saner Ayar ve Hakan Karamahmutoğlu ’nun üstlendiği, rejisör koltuğunda ise Mehmet İsme Öztekin ’in oturduğu Disney+ ’ın yeni orijinal dizisi ‘Atatürk ’, 2023 ’te, Cumhuriyet ’in 100. senesinde, yalnızca Disney+ ’ta.”

Disney+ imzalı Atatürk dizisi:

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.