Google Pixel Watch akıllı saat için dikkat çeken bir tasarım videosu geldi

25.02.2023
0
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Google Pixel Watch akıllı saat için dikkat çeken bir tasarım videosu geldi

Google I/O 2022 kapsamında resmi olarak gösterilen, önümüzdeki ay da bütün olarak tanıtılacak Google Pixel Watch uslu saat yine gündemde.

Google ’dan I/O 2022 etkinliğinde daha evvel sızıntıları yapılan Pixel Watch uslu saat modeli de gösterildi. Google ’ın gerçekten senelerdir bilave edilen ilk uslu saati, hemen değil Pixel 7 ’ler ile beraber sonbahar döneminde satışa sunulacak. Yukarıyada da görebileceğiniz gibi oldukça şık bir tasarıma sahip olan ürün, bugün yine gündemde zira yukarıdaki video geldi. Bu video ile saatin genel olarak beğenilen tasarımı tüm açılarıyla karşımıza çıktı. Bu video ile bünyesinde Gorilla Glass sırça kullandığı netleşen telefon, yine videoya göre döndürme temelli çalışan bir kayış bağlantı kilidi ile geliyor.

Uslu saat bundan evvel birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratan bir gelişme ile gündeme gelmişti. Saat, kaçıranlar için Samsung ile beraber geliştirilen yeni nesil Wear OS işletim sistemi üzerine kuruluyor ve yine I/O 2022 kapsamında tanıtılan Google Wallet üzerinden süratli ödeme için kullanılabiliyor.

FitBit ile derin bir entegrasyon taşıyan ürün, aktüel her uslu saat gibi aktif spor takibi yapabiliyor. İşte bu saate eforunu kadarıyla bütün dört yaşındaki Samsung imzalı Exynos 9110 işlemci veriyor. Bu vaziyet elbette modeli bilave edenler arasında büyük bir hayal kırıklığı yaratmış vaziyette. Herkes ürünnam daha güçlü, aktüel ve verimli bir işlemci ile geleceğini düşünüyordu.

Bu işlemci tercihi saati geliştirmeye çok uzun zaman evvel başlamış olmasından geliyor gibi görünen Google, 2018 senesinden kalma işlemci ile beklentileri aşacak bir performans ortaya koyabilecek gibi durmuyor. Bu işlemci ile saatin fazla uzun bir pil ömrü sunması ya da çok değişik özellikler taşıması da mümkün görünmüyor. Hali Hazırda fiyatı verilmeyen uslu saatin detayları çok yakında karşımıza çıkacak.

Bildiğiniz üzere Google ’ın Pixel ürünleri Türkiye ’de resmi olarak satılmıyor. Bunun 2022 ’de de değişmesi beklenmiyor. Ancak diğer ürünlerin, özellikle de telefonların aksine Pixel Watch modeli Türkiye ’ye özellikle vasıtayı isimler üzerinden gelecektir.

Google Pixel Watch uslu saat yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.