Elektrikli arabalarda erim tasasına enteresan “çözüm”; ısıtmalı emniyet kemeri

05.01.2023
9
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elektrikli arabalarda erim tasasına enteresan “çözüm”; ısıtmalı emniyet kemeri

Almanya merkezli tedarikçi ZF tarafından geliştirilen ısıtmalı emniyet kemeri, elektrikli araba kokpitinde bitirici bir personel olabilir.

Elektrikli araba modelleri küresel çapta rakamını artırırken, birliktesi getirdiği şarj ağı ekosistemi de büyümeye devam ediyor. Günümüz koşullarında ise istasyonların rakamı hala yeterli rakamda ve altyapı genişliğinde değil. Gidişatın bu senaryoda devam etmesi, elektrikli vasıta almak isteyenler için “erim anksiyetesi” gibi bir terimi de birliktesi getiriyor. Özellikle kış koşullarında pillerin daha süratli tükenmesi ve abuhavalandırma personellerinin erime olan olumsuz tesiri de elektrikli araba tecrübesinin günümüzdeki kaçınılmaz tecrübeleri arasında. Isı pompalarının standart olarak sunulmasının yanında ısıtmalı koltuk ve direksiyon gibi ekipmanlarla bu handikapı asgariye sürüklemeye çalışan üreticiler için ZF‘deri enteresan bir çalışmanın ilanı hakikatleştirildi. Almanya merkezli tedarikçi, ısıtmalı emniyet kemeri tasarımıyla erime olan olumsuz tesiri eksiltmeye seçenek olmak istiyor.

Samsung elektrikli otomobil

Isıtmalı emniyet kemeri elektrikli araba sahiplerine ehemmiyetli destek sağlayabilir

Çalışmalarla alakalı ilk ayrıntıları paylaşan ZF, ısıtmalı emniyet kemeri kullanımıyla beraber elektrikli taşıtların eriminde yüzde 15 ’e kadar iyileşme sağlanabileneceğini vurguluyor. Geliştirilen özel sistemle 36 ile 40 derece aralığında sıcaklık yayabilen kemer, ısıtmalı koltuk ve direksiyon ile kombin edildiğinde kullanıcıların abuhavalandırma lüzumunu asgariye indirmeye destekçi olacak. ZF takımı, geliştirilen kemer sisteminde özel bir tekstil harekâta usulünün kullanıldığının da altını çiziyor. Tasarım olarak bakıldığında ananesel kemerler ile birebir aynı olan yapıda, ısıtma geçirgenleri, emniyet kemerinin yapısına entegre ediliyor. Sistemin bildiğimiz kemerler ile aynı biçimde kullanılabilir olması da kullanmak isteyen markalar için rastgele bir ek prosedür veya tasarım ihtiyacı da getirmiyor. ZF ’e göre ısıtmalı emniyet kemeri, koruma açısından da ananesel emsallerinden hiçbir biçimde değişik seviyede olmayacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.