CEO açıkladı: Togg, yurt dışında millete açılmayı tasarlıyor

26.11.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
CEO açıkladı: Togg, yurt dışında millete açılmayı tasarlıyor

Togg CEO ’su Gürcan Karakaş, basın üyeleri için tertip edilen fabrika gezisi kapsamında gelecek için millete talep açıklaması yaptı.

Gürcan Karakaş, HaberTürk ’te yer alan habere göre dikkat toplayan millete talep mevzusunda şunları aktardı: “Her profesyonel işletme gibi, biz de büyümek için borsaya açılmak gerektiğini biliyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Büyük olasılıkla yurt dışında millete açılacağız. Bu mevzuda henüz bir tarih veremiyoruz.” Karakaş, 2023 sonu itibarıyla proje için yapılan yatırım meblağının 1,8 milyar euro‘yu bulacağını aktardı ve “Şu ana kadar yatırım meblağımız 1,5 milyar euro seviyesinde. Bu meblağın 500 milyon euro ’luk kısmı özsermaye biçiminde paydaşlarımız tarafından sağlanırken, geri kalan kısım ise kullandığımız kredilerden sağlandı” dedi.

Togg CEO ’su Gürcan Karakaş proje hakkında başka balakalar da verdi. Misalin ilk taşıtları üzerinden “Türkiye ’de başarılı olmadan ihracatta başarılı olamayız, bunun zamanı da 12-15 aydır. Bu vakitten evvel ihracat düşünmüyoruz” dedi. İç pazardaki ilk senede Avrupalı üreticilerin otomobilleri ile rekabet edeceklerini kaydolan Karakaş, “Başka Bir Deyişle Avrupa normları ile rekabet ediyor olacağız. Dolayısı ile burada başarılı olursak, Avrupa ’da da başarılı oluruz. İhracatta önlemliyiz, ilk hedef yapımın yüzde 10 ’u biçiminde. İhracatta bayiden ziyade ithalatçı olabilir, bunun üzerinde çalışıyoruz, netleşince açıklayacağız” tümcelerini kurdu.

Karakaş tarafından aktarıldığı kadarıyla Togg ’un Avrupa ’daki firmayı olan Togg Europe, Avrupa pazarında kullanıcı tecrübeyi araştırma merkezi olarak çalışıyor. Bu işletme, Togg ’un 2024 ’te ihracata başlamasının evvelinde Avrupalı alıcıların gereksinimlerini ve beklentilerini tespit ederek, yerli otomobilin Avrupa pazarındaki rekabette öne çıkması için kritik ehemmiyete sahip olacak.

Şimdilik kurulan imal hattında saatlik 20 adet imal kapasitesi olan Togg imzalı ilk vasıta hakkında bilinmesi gereken öteki tüm ayrıntılara dolaysız olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Togg ayrıntıları bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava vasıtayı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.