Eylül ayının en güçlü Android telefon modelleri açıklandı [2022]

20.05.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Eylül ayının en güçlü Android telefon modelleri açıklandı [2022]

AnTuTu, her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız ayın da en güçlü Android telefon modellerini açıkladı. İşte eylül listesi;

Bu listeyi kumpaslı olarak bünyesinde yapılan performans testlerinden hazırlayan pazarın ehemmiyetli otoritesi AnTuTu, bugün itibarıyla 2022 eylül ayının en güçlü Android telefon modellerini de karşımıza getirmiş vaziyette. Yapılan küresel olarak satılan telefonları içeren yeni paylaşıma göre geride bıraktığımız ayın en güçlü Android telefon modeli, Asus imzalı reyin telefonu ROG Phone 6D Ultimate oldu. Yayınlanan en güçlü Android telefon modelleri listesindeki tüm telefonlar ise bütün olarak şöyle oldu:

Eylül ayındaki listede en çok kullanılan operasyoncu bir defa daha Snapdragon 8 Gen 1 ve Snapdragon 8 Gen 1 Plus oldu. İlk 10 içerisinde ayrı olarak MediaTek Dimensity 9000 ve MediaTek Dimensity 9000 Plus operasyoncular da yer alıyor. Hatta lider model ROG Phone 6D Ultimate de dolaysız olarak MediaTek Dimensity 9000 Plus operasyoncu üzerine kuruluyor.

Ekstra olarak eylül ayının orta ve orta üst seviyedeki en güçlü Android modelleri ise şu biçimde karşımıza çıkıyor:

AnTuTu gibi testlerin artık çoğu birey için çok fazla bir ehemmiyeti bulunmuyor. Zira artık bu stil testlere karşı güven sarsılmış vaziyette. Burada problem testlerin değil işletmelerin attığı adımlar. Zira birçok Android telefon üreticisi, uslu telefonlarında test yazılımlarını idrak eden ve performansı sonuna kadar açan özel ayarlar kullanıyor. Başka Bir Deyişle telefonların test yazılımlarındaki performansı ile olağan oyunlardaki ya da uygulamalardaki performansı aynı olmayabiliyor.

En güçlü Android telefon modelleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Samsung imzalı tuhaf projektör Freestyle

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.