Fabrikası açılan Togg imzalı ilk yerli otomobil hakkındaki tüm detaylar

04.02.2023
6
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Fabrikası açılan Togg imzalı ilk yerli otomobil hakkındaki tüm detaylar

Türkiye ’nin Arabayı Teşebbüs Grubu veya kısaca Togg, uzun zamandır çalışmaları süren yerli araba fabrikasını açtı.

Birden fazla özel firmanın ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin dayanağı ile hayat bulan Togg, yeni nesil yerli araba ya da kendi deyişleriyle uslu aygıt için en büyük adımı başka bir deyişle fabrikayı Gemlik merkezli olarak açtı. Büyük bir katılım ile açılan fabrikada birden fazla tamamen elektrikli araba modeli üretilecek. Senelik 175 bin adetlik imal kapasitesi kastedilen 230 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikanın açılışı kapsamında Togg ’un km taşlarını anlatan firma CEO ’su M. Gürcan Karakaş şunları söyledi:

“Küresel rekabette kullanıcıya daha yakın olanlar daha galibiyetli oluyor. Uslu aygıtlarımızı kullanıcılarımızla doğrudan buluşturacak, satışları doğrudan kendimiz organize edeceğiz. Kullanıcıyı merkeze alan, dijital ve fiziksel tecrübeyi harmanlayan hibrit bir yapıda hizmet vereceğiz.

Emelimiz kullanıcılara daha süratli, daha faal, daha faydalı bir tecrübe yaşatmak ve uçtan uca çevrimiçi bir tecrübe ile Togg kullanıcısı olmalarına da imkân vermek. Bugün basmakalıp üreticiler bile yeni nesil elektrikli taşıtlarını bayi ağı üzerinden satmıyor.

Kasım ayında İstanbul ’da Zorlu Center ’da ilk temas noktamızı açıyoruz. 2023 senesinde bu sayı 19 ’a erişecek. Satış sonrası temas noktalarımız ise sabit ve mobil servis noktaları dahil olmak üzere ön sipariş başlayana kadar 7 bölgede 20 noktada hazır olacak.

Elon Musk sonrasında General Motors Twitter reklamlarını durdurdu

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.