Togg C-SUV yanında C-Sedan ve C-X Coupé gösterildi

04.02.2023
11
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Togg C-SUV yanında C-Sedan ve C-X Coupé gösterildi

Togg tarafından geliştirilen ilk yerli otomobil modeli C-SUV olacak. Daha sonra ise C-Sedan ve C-X Coupé gelecek.

1.200 ’den fazla çalışana sahip olan Togg şirketi, uzun zamandır inşaat süreci devam eden Gemlik fabrikasını biraz önce başlayan canlı yayın kapsamında açmaya başladı. Bunun için bir konuşma yapan Gürcan Karakaş, C-SUV ’un 2023 ’te yola çıkacağını, yukarıda gördüğünüz C-Sedan modelinin ise 2025 sonrasında geleceğini açıkladı. Togg ayrıca 2026 sonrası için C-X Coupé üzerinde çalışmaya başladıklarını da dile getirdi ve araç için ilk tasarımı paylaştı. Aynı zamanda gelecekte yollara çıkarılacak başka modeller için de ilk sinyaller üstü kapalı olarak verildi.

İlk akıllı cihazımız C-SUV ’u banttan indirirken, sizi çalışmaları planlarımız doğrultusunda devam eden C-Sedan ve C-X Coupé ile tanıştıralım istedik.

<💙><🧿><😉>#Togg pic.twitter.com/jGeq3WIAEl

— Togg (@Togg2022) October 29, 2022

Togg ’dan yeni dönem için şunlar aktarıldı: “Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye ’ye ait küresel bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak amacıyla kurulan Togg, “Bir otomobilden fazlası” vizyonuyla önemli bir kilometre taşını daha gerçekleştirmiş oldu. Togg, 18 Temmuz 2020 tarihinde temeli atılan Togg Teknoloji Kampüsü ’nü planları doğrultusunda tamamlayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın katılımıyla Cumhuriyet Bayramı ’nda törenle açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ’ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ’ni, Togg hissedarlarını, Togg Yönetim Kurulu üyelerini ve geniş bir davetli grubunu bir araya getiren törende, Togg ’un ilk akıllı cihazı C SUV, 1300 Togg çalışanının alkışları arasında seri üretim bandından indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seri üretim bandından inen kırmızı renkteki C SUV ile tören alanına gelirken, kendisini Togg hissedarları karşıladı.

“5 ay sonra trafiğe çıkıyoruz”

Sunuculuğunu Seda Öğretir ve Cem Öğretir ’in yaptığı tören, üretim robotlarının eşlik ettiği senfoni orkestrasının İstiklal Marşı icrasıyla başladı. Togg ’un kurulduğu ilk günden bu yana geçirdiği aşamaları anlatan filmin ardından konuşan Togg Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 1960 ’larda çok önemli bir fırsatın kaçırılarak, Devrim otomobiline sahip çıkılamadığını belirterek, şöyle konuştu:

“Bu sefer 100 yılda bir gelen bu teknolojik dönüşüm fırsatını kaçırmıyoruz. En doğru zamanda, küresel rakiplerimizle başa baş bir yarışa giriyoruz. Bir otomobilden fazlasını üretiyoruz. Togg akıllı cihazlarıyla yarının mobilite dünyasında ‘Biz de varız ’ diyoruz. Biz hiçbir zaman pes etmedik. Ortaklarımızla, ekibimizle en iyi bildiğimiz işi yaptık. Yatırım yapmaya, durmadan çalışmaya devam ettik. İlk aracımızla birlikte seri üretime başlıyoruz. Testleri tamamladığımızda, yani yaklaşık 5 ay sonra da Togg araçlarımız trafiğe çıkacak. Tüm milletimize hayırlı olsun. Cumhuriyetimize armağan olsun.”

Togg CEO ’su: “C-SUV için fiyat henüz belli olmadı”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.