Huawei Mate 50 Pro, DxOMark tarihindeki en yüksek puanı aldı

31.01.2023
1
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Huawei Mate 50 Pro, DxOMark tarihindeki en yüksek puanı aldı

Kısa müddet önce Türkiye ’de satışa sunulan amiral gemisi uslu telefon modellerinden Huawei Mate 50 Pro, DxOMark lideri oldu.

Huawei Mate 50 Pro, geçtiğimiz hafta Huawei ’nin resmi satış kanalında elde edilebilir hale gelmişti. Telefonun 8 GB RAM + 256 GB depolamaya sahip versiyonu için istenen maliyet bütün 32.999 TL seviyesinde yer alıyor. Makinenin bir de 8 GB RAM + 512 GB depolamalı versiyonu bulunuyor. O versiyon yalnızca turuncu renkte geliyor ve 37.999 TL maliyeti bulunuyor. Türkiye ’ye üç değişik renkte gelen telefon, özellikle kamera mevzusunda çok iddialı bir alternatif konumunda bulunuyor.

Hatta bugün telefonun DxOMark tarihindeki azami puanı aldığı açıklandı. Huawei Türkiye bu mevzuda şunları aktardı: “Huawei ’nin en yeni amiral gemisi uslu telefonu Mate 50 Pro, dünya lideri nitelik değerlendirme laboratuvarı DxOMark testini başarıyla geçti ve üstün genel performans ve resim özellikleriyle sektördeki en büyük rakiplerini geride bıraktı. En son DxOMark sıralaması, yeni Mate 50 Pro ’nun piyasadaki en iyi mobil kamerayla donatıldığını sarihçe gösteriyor.

Huawei ’nin amiral gemisi uslu telefonu, güçlü 50 MP Ultra Diyafram Kamerası ve optik sistem, mekanik yapı, görüntüleme teknolojisi ve görüntü işlemede ehemmiyetli büyümeleri kapsayan dünyanın ilk 10 seviyeli ayarlanabilir fiziksel diyaframına sahip. Ultra Diyaframlı Kamera, f/1.4-4.0 değişken diyaframla birlikte XD Fusion Pro görüntü motoruyla birleştiğinde, uslu telefonda çekilen resimler neredeyse DSLR seviyesinde görüntü niteliği yakalıyor.

DxOMark, en son Huawei amiral gemisi modelinin hem teknik hem de fotoğrafik kabiliyetlerini methederek toplam 149 puanlık rekor puan verdi. Mate 50 Pro ’nun 149 resimcilik puanı, genel resimcilik, düşük ışık şartları, portre ve grup resimleri ile natürel bokeh efekti mevzularında inanılmaz performansını direniyordu.“

Teknik olarak üzerinden geçmek ismine 6,74 inç 1212×2616 piksellik 120 Hz OLED ekran üstüne kurulan Mate 50 Pro, eforunu Snapdragon 8 Plus Gen 1 harekâtçıdan alıyor. 4.700 mAh kapasitesinde batarya taşıyan Mate 50 Pro, bu bataryayı 66W kablolu ve 50W kablosuz şarj ile destekliyor.

Mate 50 Pro ’nun artta 50 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 64 megapiksel periskop telefoto 200x dijital zoom kameraları bir araya geliyor. Huawei, Mate 50 ve Mate 50 Pro ’da değişken diyafram ile desteklenen Sony IMX766 sensöre yer veriyor. Telefonlar yalnızca telefoto kameralarında OIS başka bir deyişle optik görüntü sabitleme kullanıyor.

Telefonda bir acil vaziyet batarya modu da yer alıyor. Söylendiği kadarıyla bu mod açıldığı zaman yüzde 1 ’lik batarya ömrü ile 3 saatlik bekleme modu elde edilebiliyor. Buna ek olarak ayrıntılarına burada yer verdiğimiz bir uydu byardımı da bulunuyor.

Huawei Mate 50 Pro DxOMark başarısı yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.