Çocukları dijital tehlikelerden koruyan yerli uygulama Uppy çıktı

17.04.2023
18
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Çocukları dijital tehlikelerden koruyan yerli uygulama Uppy çıktı

Çocukların dijitaldeki risklerden gözeterek güvenlik sunan uygulama Uppy, Android ve iOS için kullanıma sunuldu.

Aralarında Ali Koç, Ali Sabancı, Nevzat Aydın, Begüm Doğan ve Bergüzar Korel gibi adların da olduğu yatırımcı grubundan geçtiğimiz aylarda 35 milyon dolar kıymetleme ile 3,7 milyon dolar yatırım alan Düşyeri, yeni uygulaması Uppy ile tüm dünyadaki uslu makinelerin “ÇOCUK MODU” olmayı amaçlıyor. Uygulama için yapılan açıklamada şunlar aktarılıyor: “Uppy 2-6 yaş grubundaki çocukların dijital dünyadaki tüm güvenliğini sağlarken öbür yandan da çocuğun gelişimini takip ederek ebeveynlerine çocuklarını daha yakından tanıma fırsatı veriyor. Suni zeka tabanlı ve uslu algoritmaların yer aldığı Uppy yazılımında çocukların dijital dünyada karşılaşacakları tehlikelerin sıfıra indirilmesi amaçlanıyor.”

Düşyeri Kurucusu, Eğitim Teknolojileri ve İrtibat Uzmanı Ayşe Şule Bilgiç, mevzuda şunları aktardı: “Erken çocukluk yarıyılı bir insanın yaşamındaki en kritik gelişim yarıyılı. Kara kutu gibi, erişkinlikteki pek çok topallayan istikametimizin kodları bu dönemki yaşam deneyimlerini direniyor. Günümüzde artık çocuklar bu yarıyılda dijital dünyanın içindeler ve rakamsız gelişim tehlikeyi ile karşı karşıyalar. Biz Uppy ’de öncelikle dijital dünyanın çocukların gelişimine negatif tesirlerini ortadan kaldırıyoruz.

Sonrasında ise onların gelişimine destek olacak suni akıllarla kısıtlı ve süreli dijital zamanlarını cümbüşe çeviriyoruz.” dedi. 100 ’den fazla uzmanın geliştirilmesine eşlik ettiği Uppy ’de 90 ’dan çok yaşa uygun, zeka geliştirici dijital reyin, 256 dijital kitap, suratlarca çocuk meditasyonu, RTÜK Lisanslı çocuk televizyon kanalı ve hatta Youtube ’u süzerek yalnızca yaşa uygun içerikleri gösteren bir Youtube da var.”

Düşyeri Kurucu Ortağı İbrahim Coşkuner ise uygulama hakkında “Uppy ’i yaratmak için Ayşe Şule ’nin liderliğinde 4 sene boyunca bilimsel araştırmaların neticelerini çocuklar için aktif içeriklere dönüştürdük, suratlarca alanında uzman şahıs ile çalıştık, on binlerce satır kod yazdık. Beta ’sı, MVP ’si derken artık dünyadaki tüm çocuklara değmeye hazır hale geldik. Emelimiz tüm uslu makinelerin çocuk modu olmak ve bu dünyada onları gözetmek.” dedi.

Uppy, Android için buradan, iOS içinse dolaysız olarak buradan elde edilebiliyor. Ayrıca servise www.uppyweb.com adresi üzerinden de ulaşılabiliyor. Kurulan servis için senelik 699 TL ödenmesi gerekiyor. 

Uppy yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Uppy

Uppy

Fiyat Senelik 699 TLBoyut 150 MBYükle App StoreFiyat Senelik 699 TLBoyut -Yükle Google Play Store

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.