iPhone 14 Pro serisi için ilk donanımsal sorun ortaya çıktı

15.04.2023
16
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
iPhone 14 Pro serisi için ilk donanımsal sorun ortaya çıktı

Apple ’ın en iyi telefonları iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max için ilk teçhizatsal mesele ortaya çıktı. Problem kamera kaynaklı.

Yeni ailenin Türkiye ’de de satışa sunulan en üst seviye azaları iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max, birçok kullanıcıda görülen bir kamera meseleyi ile gündemde yer alıyor. Ünlü iPhone kamera uygulaması Halide ’nin geliştiricileri tarafından da onaylandığı kadarıyla bazı 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinin OIS Optik Görüntü Sabitleme modülünde bir mesele bulunuyor. Bu mesele sebebiyle özellikle üçüncü parti uygulamalarda Snapchat, TikTok ve Instagram gibi video çekilemez hale geliniyor. Zira görüntü teçhizatsal olarak meseleli OIS modülü sebebiyle olağanüstü oranda titriyor. Bu gidişatı sayfanın üstündeki video net olarak gözler önüne seriyor.

Birçok bireyde görünmeyen bu meseleyi Apple ’ın yazılımsal olarak çözmesi çok mümkün görünmüyor. İşletme süreci çözmek için meseleli aygıtları yenileriyle değiştirecektir. Bu stil gidişatlarda Apple tamir sürecine gitmiyor, dolaysız olarak yeni bir makine veriyor.

Telefonlar hakkında genel olarak Apple ’dan şu açıklamalar geliyor: “Alıcılarımız iPhone ’larına her gün güveniyor. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile öteki tüm iPhone ’lardan daha fazla geliştirme sunuyoruz. iPhone 14 Pro, sıradan kullanıcılardan profesyonellere kadar her kullanıcıya en iyi resimlerini ve videolarını sürüklemelerini sağlayan bir kamera sisteminin yanı gizeme Hep Sarih ekran ve Dynamic Island gibi yenilikçi yeni teknolojiler sunuyor” diyen Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Destekçisi Greg Joswiak laflarını şöyle sürdürdü:

“Çığır açıcı güvenlik özellikleri kullanıcılara en çok gereksinim dinledikleri anda dayanakçı olarak daha da fazla güvenlik sağlıyor. Ayrıca fantastik güçlü ve tesirli A16 Bionic yonga ve tüm gün süren batarya ömrüyle, bu şimdiye kadarki en iyi iPhone.”

“Alıcılarımız her gün tüm işleri için iPhone ’a güveniyor. iPhone 14 ve 14 Plus ile çığır açıcı yeni teknolojiler ve ehemmiyetli güvenlik özellikleri geliyor. 14 Plus ’taki yeni ve daha büyük 6.7 inç ekran sayesinde kullanıcılar internette dolaşırken ekranlarında daha fazla içerikten yararlanabilecek, hatta daha fazla metin görüntüleyebilecek.” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Destekçisi Greg Joswiak laflarına şöyle devam etti:

“İki telefonda da loş ışık performansında büyük bir büyüme sağlayan güçlü ve yeni Ana kamera, 5G ve eSIM ile gelişmiş bağlantı özellikleri ve batarya ömrünü daha da iyileştiren A15 Bionic yonganın olağanüstü performansı bulunuyor. Bütün bu özellikler iOS 16 ile sıkı bir entegrasyon sağlayarak iPhone ’u her zamankinden daha bırakılmaz hale getiriyor.”  

iPhone 14 Pro kamera meseleyi yanında bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava vasıtayı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.