LG, yeni XBOOM kablosuz hoparlör modellerini tanıttı

26.05.2023
8
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
LG, yeni XBOOM kablosuz hoparlör modellerini tanıttı

LG, XBOOM kablosuz hoparlör serisini büyütmeyi sürdürüyor. Bu sefer XBOOM 360 ve XBOOM Go modelleri geldi.

Yeni kablosuz hoparlör ivedisi hakkında “Modeller, günümüz harcayıcılarının arz ettiği rahatlık, elastiklik ve etraf arkadaşı özellikleriyle güçlü, yüksek nitelikli ses sistemleri sunuyor ve günün her anı için cümbüşlü dinleme tecrübeleri sunuyor.” açıklamasını yapan LG, spesifik olarak şu teknik ayrıntıları verdi:

“Son derece estetik olan XO3Q ’nun benzersiz formu, etkileyici efor ve netlikle her istikamete hakikatçi ses yayıyor. Çok doğrultulu 360° ses teknolojisi ve 3 taraflı premium ses sistemi ile etkileyici netlik ve balansa sahip bir ses performansı sağlıyor. Bu sayede dinleyiciler, odanın rastgele bir yerinde kendilerini tamamen müziğe kaptırmış hissedebiliyorlar. LG ’nin distorsiyonsuz yansıtıcı yapısı sayesinde her güzergahta daha düzgün ve meblağlı ses dağılımı sunuyor.

İpek Dome tweeter, Sırça Elyaf Orta hoparlör ve neodimyum mıknatıslı 4 inçlik woofer ’dan oluşan 3 taraflı premium bir ses sistemi ile XO3Q, değişik frekanslar sunuyor ve muhtelif ses içeriklerine ekstra efor, detay ve derinlik katıyor. İpek Dome tweeter, XO3Q ’nun yüksek çözünürlüklü sesini doğru bir biçimde yine üretmesini sağlarken, Sırça Elyaf sürücüsü ses performanslarını daha reel ve içten sezdirmek için netliği artırıyor.

Ayrıca ferrit mıknatıslardan yedi kat daha güçlü olan neodim mıknatısların kullanımı da daha net, daha dinç sese katkı sağlıyor. XBOOM 360, temel olarak en üst düzey ses mahsullerine özel biltihapçı sınıf bileşenler kullanıyor.”

XBOOM 360 XO3Q

XBOOM 360 XO3Q

“LG ’nin XBOOM Go hoparlörleri, kullanıcıların müthiş netlikte daha devingen ve doğru sesin neşesini çıkarmasını sağlıyor. 30W çıkışa sahip XG7Q hoparlör, güçlü bas seviyelerini ve daha yüksek frekanslarda müthiş netliği desteklemek için track woofer ve dome tweeter ’ından yararlanıyor.

Dinç Bas Kuvvetlendirici özelliğine sahip XBOOM Go hoparlörler, balanslı ancak dinç ses performansları için derin ve güçlü bas üretiyor. İçeriği düşük ses seviyesinde oynatırken, bu özellik, dinleme tecrübesini optimize etmek için bas seviyelerini otomatik olarak artırıyor. XBOOM Go hoparlörler, kullanıcılara yeni kullanılabilirlik ve basitlik sağlamak üzere tasarlandı.

Dış mekân hoşlananlar için müthiş olan tüm XBOOM Go hoparlörler, hava şartlarına karşı güçlü gözetmeyi garanti eden bir IP67 derecesine sahip. Uzun ömürlü XG7Q ve XG5Q, kullanıcıların gün boyu dinç dinleme tecrübelerinin neşesini çıkarabilmeleri için 24 saate kadar batarya ömrü1 sunuyor.”

XBOOM Go XG5Q, XG7Q

XBOOM Go XG5Q, XG7Q

LG Türkiye, modellerin maliyetleri hakkında resmi bir açıklamada bulunmadı. Firmanın Türkiye ’ye getirdiği tüm ses çözümleri ise dolaysız olarak burada yer alıyor.

LG XBOOM kablosuz hoparlör ivedisi yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.