Yeni Volkswagen Amarok ve California için Türkiye satış tarihi verildi

21.04.2023
1
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Yeni Volkswagen Amarok ve California için Türkiye satış tarihi verildi

Almanya ’da kapılarını açan organizasyonla Türkiye tasarılamaları netleşen yeni Volkswagen Amarok ve California ile beraber öteki adlar için de tarih verildi.

Hannover Ticari Vasıta Fuarı, Türkiye ’de görmeyi beklediğimiz ehemmiyetli adların kimilerinin ilk defa gösterime açılışına ev sahipliği yapıyor. ID. Buzz ile “Senenin Ticari Vasıtayı” mükâfatını eve götüren Volkswagen cephesi de, bir müddettir beklediğimiz planlamarı organizasyon kapsamında açıkladı. Varsayım edebileceğiniz üzere bu temennilerin başında yeni nesil Amarok var. Ford ile asıllaştırılan ortaklıktan doğan ürün gamı, organizasyonda meraklılarıyla buluşuyor. Ticari Vasıta Genel Müdürü Tolga Senyücel, şayet bir aksaklık olmaz ise Yeni Volkswagen Amarok ailesinin 2023 Mart ayı ile beraber Türkiye ’de satışa sunulacağını duyurdu. Markanın California ailesi de yeniden aynı yarıyıl aralığında listelerdeki yerini alabilir.

Volkswagen Amarok ve California sonrası T7 de göründü

Fuarda sergilenen modellerle alakalı olarak konuşan Senyücel; “İlk defa fiziksel olarak IAA Tansportation 2022 ’de harcayıcıların karşısına çıkan modeller arasında yer alan Amarok ’u önümüzdeki senenin ilk çeyreğinin sonunda pazara sunmayı kastediyoruz. Bu sene satışına başladığımız ve büyük alkış ve arz gören California model ailesini de California ve Grand California aynı yarıyıl içinde ülkemizde daha geniş kitlelere eriştirmek istiyoruz. Fuarda sergilenen öteki yeni modellerden biri olan T7 Multivan modelimizin plug-in hibrit versiyonu ise önümüzdeki senenin ikinci yarısından itibaren ürün yelpazemize katılacak.” ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.