Türkiye ’de Android 13 + One UI 5 alan Samsung telefonlar [18 Kasım]

06.12.2022
1
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Türkiye ’de Android 13 + One UI 5 alan Samsung telefonlar [18 Kasım]

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Türkiye ’de Galaxy makineler için Android 13 + One UI 5 yollamaya devam ediyor.

Samsung, Türkiye ’deki Android 13 serüvenine geçtiğimiz haftalarda resmi olarak başladı. Android 13 + One UI 5 aktüellemesini ilk olarak Samsung Galaxy S22 ailesindeki modeller için yollamaya başlayan teknoloji devi, bugün ise orta seviyede yüksek satış sayılarına erişen Galaxy A53 5G modelini Android 13 + One UI 5 ile tanıştırdı.

Geçtiğimiz haftalarda aktüellenen Samsung Türkiye ’nin resmi internet sitesine göre Türkiye ’de Android 13 ’e önümüzdeki yarıyılda Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 5G, Galaxy S20 FE, Galaxy Z Fold4, Galaxy S21 FE 5G, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy A33 5G, Galaxy A73 5G, Galaxy Tab S8 Ultra, Galaxy Tab S8+ ve Galaxy Tab S8 modelleri geçirilecek.

Daha evvel de söylediğimiz gibi bu tarihlerde oynamalar olabilir, bazı aktüellemeler belirtilen tarihlerden evvel ya da sonra gelebilir. Ayrıca yukarıyadaki listeye zamanla başka telefonlar ve tabletler de ilave edilecektir. Başka Bir Deyişle Türkiye ’deki Android 13 + One UI 5 serüveni yalnızca yukarıyadaki Galaxy modelleri ile hudutlu kalmayacak.

Tekrardan üzerinden geçmek ismine yeni arayüz ile iOS 16 ’yı uslara getiren bir kilit ekranı karşımıza çıkıyor. Bu kilit ekranı yeni saat stilleri taşıyor, değişen duvar kağıtları sunuyor ve video duvar kağıtlarıyla özelleştirme mevzusunda çıtayı yükseltiyor.

Ekran öğelerinin dolaysız olarak kilit ekranı üzerinden tertip edilmesine imkân tanıyan arayüz, verimli “modlar” sistemini de beraberinde getiriyor. Bu altyapı sayesinde değişik vaziyetler İş, ders, cümbüş gibi için değişik ayarlara süratlice geçiş yapılabiliyor. Yeni arayüz ile ayrıca seçilen duvar kağıdının renkleri arayüze uygulanıyor, böylece daha görsel bir tecrübe elde edilebiliyor.

Yeni arayüz ile ana ekranda birden fazla vasıtanın bir araya bir araya gelmesine imkân tanıyan Samsung, kullanım alışkanlarınıza göre belirli uygulamaların kullanımını öneren bir vasıta ekibi de hazırlamış vaziyette. Güvenlik ve saklılık ile ilgili tüm ayarları kolay idare için tek bir ekranda toplayan yeni arayüz, içerisinde şahsi balakalarınızın olduğu bir resim paylaşmaya çalıştığınız zaman ihtarda bulunabiliyor.

Bildirimleri daha kolay takip edilebilir hale getiren aktüelleme, ayarlanan “rutinler” üzerinden birden fazla komutu otomatik olarak uygulayabiliyor. Bu sayede misalin konutta çıktığınızda belirlenen müzik listesinin açılması sağlanabiliyor.

Windows PC ’ler ile olan bağlantıyı kuvvetlendiren Android 13 temelli One UI 5, her pazarda sarih olmayan bir Bixby Text Call özelliğini de beraberinde getiriyor. Bu özellik sayesinde gelen çağrılara metin üzerinden yanıt verilebiliyor. Sizin yazdıklarınızı karşı tarafa sesli olarak okunuyor, karşı tarafın sesli olarak söyledikleri ise size metin biçiminde geliyor. Bu özellik çok hengame etraflar ya da toplu taşıma için hoş görünüyor.

Türkiye ’de Android 13 + One UI 5 alan Samsung telefonlar yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.