Lucid Gravity; Amerikalı üreticinin ilk SUV modeli iddalı ayrıntılarıyla göründü

19.11.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Lucid Gravity; Amerikalı üreticinin ilk SUV modeli iddalı ayrıntılarıyla göründü

Air sonrasında markasının ikinci modeli olacak Lucid Gravity, SUV segmentinde konumlanmasından dolayı da kendi içerisinde ilk kaliteyi taşıyor.

Elektrikli araba furyasının birliktesi getirdiği rakamsız teşebbüslerden biri olan Lucid ile 2016 senesinde tanıştık. Amerika merkezli olarak faaliyetlerini başlayan marka, Air ismini verdiği ilk modeliyle tasarımın yanında teknik tarafta da yarıyılının ötesine geçen bir iddia ile zekalarımızda yer edindi. 900V ’luk süratli şarj yardımı sunabilen bir altyapıya sahip olmasıyla geleceğe hazır olduğu iletisini o yarıyıldan veren markanın 2023 seneyi içerisinde yeni bir alan okumasına tanık olacağız. Air ile tutulan zafer ve alkışı başka bir segmente taşıyacak ad ise Lucid Gravity olacak. Ailenin ilk SUV modeli olarak karşımıza çıkarılacak olan Gravity, bugün haysiyetiyle görsel bazda sürece hazır olduğu iletilerini vermeye başlıyor.

Lucid Gravity için masadaki beklentiler

Modelle alakalı paylaşılan ilk görsel ipuçları, Lucid ’in Air ile lanse ettiği özgün tasarım şahsiyetini SUV tarafına da büyük oranda yansıtacağını ortaya koyuyor. Burada apayrı bir şahsiyet geçişi kullanmayı seçim etmeyen markanın, vasıtanın bir SUV olmasından dolayı Air ’e göre tasarım dinçlerinde revizyonlara gitmesini bekliyoruz. Sedan ile aynı altyapı üzerine inşa edilecek olan SUV modelinin buna paralel olarak sayısal çerçevesinin de şimdiden muhakkak oranlarda çizildiğini söylemek muhtemel. Air ürün gamında birden başlayıp üç elektrikli motora kadar uzanan alternatiflerin buraya da yansıması donakaltıcı olmayacak. Satışa sunulacak ilk versiyonlarda ise takribî 1.100 at efor üreten çift elektrik motorlu kombinasyon olasılığı öne çıkıyor. Bu senaryoda standart olarak 113 kWh kapasiteli bir pil ile kombin edilmesi beklenen Gravity ’yi vasati 800 km erim ile yollarda göreöğreniriz.

Alakanızı çekebilir

Drako ile Tesla karşı karşıya

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.