Volkswagen ’in yeni markası ilk modelinden ipuçlarını paylaştı

19.11.2022
10
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Volkswagen ’in yeni markası ilk modelinden ipuçlarını paylaştı

Volkswagen cephesinin elektrik odağında bu sene attığı ehemmiyetli adımlardan birisi olan Amerika merkezli yeni yaradılış, SUV ve pickup odağında şekillenecek.

Volkswagen ’in senenin ilk yarısı içerisinde Amerika merkezli olarak yaşama geçireceğini açıkladığı Scout markası için artık daha ciddi adımlar gelmeye başlıyor. Elektrikli altyapı odağında SUV ve pickup modelleriyle Amerika ’da hisse kapmaya çalışacak olan yeni marka reelinde bölge ulusuna çok yabancı olmamasıyla seçim olarak da dikkat topluyor. Hatta doğrudan ananesel kitlenin dikkatini sürükleyecek olan Scout rozeti, 80 ’lerde International Harvester markası altında sunulan Ford Bronco kalitesinde yüksek arazi maharetli bir model olarak öne çıkıyor. Volkswagen bünyesine bir alt marka kalitesindeki Scout ’un ilk mahsulü ise SUV olacak. Markanın resmi kaynakları son kullanıcıya erişmeye hazırlanan yeni modelle alakalı bugün bir ipucu daha yayınladı.

Volkswagen Scout SUV için tarih de verildi

Geçtiğimiz süreçte çizim kalitesinde kağıt üzerindeki ayrıntılarıyla iletileri verilen iki modelden biri olan SUV, tıpkı daha önceki modelde olduğu gibi köşeli tasarım karakterini dikkat toplamıştı. Bugün paylaşılan karanlıklar içerisinde ipucunda da bu zindelerin yapım formuna da yansıyacağını görebiliyoruz. İlk düzeyde konsept olarak lanse edilecek olan SUV, pazardaki kullanıcıların alışkanlıkları üzerine şekillenecek. Burada en merak edilen noktalardan birisi ise altyapıda. Avrupa pazarından tanıdığımız Millî Eğitim Bakanlığı platformu yerine, Volkswagen ’in Amerika özelinde daha kapasitif ve yüksek yoğunluklu arazi sürüşlerine yanıt verebilecek özel bir mimariden yararlanması bekleniyor. Konsept versiyonuyla önümüzdeki sene içerisinde tanıtımı hakikatleştirilecek olan modelin seri yapım hazır kombinasyonu ise 2026 ’da yollarda olacak. Yeni markanın yaradılışı için ilk düzeyde 100 milyon dolarlık bir yatırım bütçesi ayıran Volkswagen, önümüzdeki süreçte bu mevzuda da vites artıracak. Hakikat alan okumanın ise Pickup modelinin devreye girmesiyle beraber başlayacağını da söyleyebiliriz.

Alakalı video

Volkswagen ID. 4

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.