Netflix yeni özellik duyurdu: “Ulaşım İzinleri ve Aygıt Yönetimi”

17.12.2022
8
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Netflix yeni özellik duyurdu: “Ulaşım İzinleri ve Aygıt Yönetimi”

Video pazarının en büyük adlarından Netflix, bugün yeni bir özelliğin bültenini yaptı. “Ulaşım İzinleri ve Aygıt Yönetimi ” geldi.

Bu yeni özellik hakkında Netflix Türkiye şunları aktardı: “Yanaşan tatil sezonu için seyahat tasarıları yapan pek çok azamız, ailelerini ve arkadaşlarını ziyaret etmek için gittikleri her yerde Netflix izlemeye devam edecek. Bir otelde ve hatta dostunuzun evinde kalırken hesabınızda seans açmak son derece kolay olsa da pek çok birey, daha sonrasında seanslarını kapatmayı unutabiliyor. Bugünden itibaren Ulaşım İzinleri ve Aygıt Yönetimi özelliğini kullanıma sunuyoruz.

Bu yeni özellik, hesabınızda yakın zamanda izleme faalliği için kullanılmış makinelerin tümünü görüntülemenize ve belirli aygıtlardaki seansınızı yalnızca bir tık ile kapatmanıza imkân tanıyacak. Azaların hesaplarının güvenliğini sağlamasına takviyeci olması emeliyle uzun zamandır arz edilen bu özellik, artık dünya genelindeki tüm azalarımız tarafından web üzerinden kullanılabilir.”

Şifre paylaşımını bitirmek ismine ehemmiyetli çalışmalar içerisinde bulunan Netflix, bundan evvel karşımıza “Profil Transfer” özelliği ile çıkmıştı. Bu “Profil Transferi Özelliğiyle, Başkalaşımlarla Dolu Hayatınızda Değişmeyen Tek Şey Netflix Tecrübeniz Olsun” biçiminde özetlenen yeni özellik hakkında Netflix Türkiye şunları aktarmıştı: “İnsanlar taşınır. Aileler büyür. İlişkiler biter. Hayat her zaman değişir ancak hayatınızla birlikte Netflix tecrübenizin de değişmesine gerek olmamalı. Hesabınızı kullanan bireylerin bir profili başka bir hesaba aktarmasına imkân tanıyan Profil Transferi özelliğini bugün kullanıma sunuyoruz.

Kendi aboneliklerini başlatan kullanıcılar bu özellik sayesinde şahsileştirilmiş teklifleri, izleme geçmişini, Listem bvefatındaki içerikleri, kayıtlı oyunları ve öbür ayarları koruma imkânına sahip olacak. Uzun zamandır arz edilen bu yeni özellik, bugünden itibaren dünya genelindeki azaların kullanımına sunulacak.

-Profil Transferi özelliği hesabınızda kullanıma açılır açılmaz e-posta ile bilgilendirileceksiniz.
-Bir profil transfer etmek için ana sayfadaki açılır menüden profil sembolünüzün üzerine gelip “Profili Transfer Et” alternatifine gidin. Ardından direktifleri takip edin.
-Hesabınız için Profil Transferini dilediğiniz zaman hesap ayarlarınızdan devre dışı bırakabilirsiniz.

Olup biten her şeye karşın arkanıza dayanıp izlemeye kaldığınız yerden devam edebilmek için, başkalaşımlarla dolu hayatınızda değişmeyen tek şey Netflix profiliniz olsun.”

Yeni Netflix özelliği yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.