Ehemmiyetli Google uygulamaları iOS 16 kilit ekranı için aktüellendi

23.11.2022
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Ehemmiyetli Google uygulamaları iOS 16 kilit ekranı için aktüellendi

Google tarafından sunulan popüler iOS uygulamaları, yeni iOS 16 kilit ekranı için hazır hale getirildi. İlk düzey bitirildi.

Tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz iOS 16 işletim sistemi milyonlarca iPhone kullanıcısı tarafından faal olarak kullanılıyor. Bu işletim sisteminin en büyük yeniliği ise biliyorsunuz aktüellenen kilit ekranı oldu. Çok daha çağdaş ve özelleştirilebilir hale getirilen kilit ekranı, getirilen vasıta ekipleri sayesinde artık bireylere çok daha fazla mevzuda balaka verebiliyor. Bu mevzuda Apple şunu aktarıyor:

“Kilit Ekranı ’nda, Apple Watch karmaşıklıklarından esin alan vasıta ekipleri bulunuyor. Bu vasıta ekipleri yanaşan takvim aktiflikleri, hava gidişatı, batarya seviyeleri, alarmlar, saat dilimleri, Etkinlik halkalarının ilerleme vaziyetini ve daha birçok balakayı bir bakışta görmeyi basitleştiriyor.”

İşte bu altyapı için uygulamaların aktüellenmesi gerekiyor. Bu mevzuda hazır olduğunu gösteren ilk adlardan olan Android ’in yaratıcısı Google, “iOS 16 ’nın kilit ekranını Google uygulamaları ile özelleştirin” başlıklı yazısında kullanışlı gösterimler yapmıştı. İşletme, bugün itibarıyla yeni hazırladığı vasıta ekiplerini altı değişik kilit uygulaması için gönderdi ve daha evvel lafını verdiği ilk çıkışı bitirmiş oldu. Çok yakında tüm iOS 16 kullanıcıları Haritalar, Arama Google, Gmail, Haberler, Drive ve Chrome ’un yararlı vasıta ekiplerine ulaşabiliyor olacak.

Yeni altyapıda kullanıcılar isterlerse kilit ekranlarına tarayıcı Chrome‘u dahil edebiliyor, burada süratlice “saklı pencere” açılabiliyor ya da sesli arama faal edilebiliyor. iOS 16 için yapılan aktüelleme ile istenirse Google Drive içerikleri de kilit ekranına konulabiliyor. Aynı biçimde Google Haritalar için de süratli konum bağlantıları aralıksız olarak ekranda tutulabiliyor.

Gmail vasıta ekibi ile okunmamış e-posta rakamını ana ekrana koyan ve burada istenirse gelen paketi kategorilerini de gözler önüne seren internet devi, Google Haberler vasıta ekibiyle ise yeni haberleri ve büyümeleri dolaysız olarak kilit ekranına getirebiliyor.

iOS 16 işletim sisteminin desteklediği iPhone modelleri Apple ’ın resmî açıklamasına göre bütün olarak şunlar:

-iPhone 13-iPhone 13 mini-iPhone 13 Pro-iPhone 13 Pro Max-iPhone 12-iPhone 12 mini-iPhone 12 Pro-iPhone 12 Pro Max-iPhone 11-iPhone 11 Pro-iPhone 11 Pro Max-iPhone XS-iPhone XS Max-iPhone XR-iPhone X-iPhone 8-iPhone 8 Plus-iPhone SE 2. nesil veya daha yeni modeller

iOS 16 için Apple ’ın hazırladığı özel sayfaya buradan ulaşabilir, tüm özelliklere göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.