Yeni AirPods Pro özelliği “Adaptif Transparan Mod” öteki modellere de açılıyor

27.11.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Yeni AirPods Pro özelliği “Adaptif Transparan Mod” öteki modellere de açılıyor

Yeni AirPods Pro ya da 2. nesil “Pro” için hazırlanan “Adaptif Transparan Mod” özelliği, iOS 16.1 ile öteki AirPods modellerine de geliyor.

Türkiye ’de 5.399 TL ’den satışa sunulan AirPods Pro 2. nesil, dediğimiz gibi bereketli bir “Adaptif Transparan Mod” özelliğine sahip. Bu özelliği Apple kendisi şöyle açıklıyor: “Transparan mod sayesinde kullanıcılar etraflarıyla bağlantıda kalabiliyor ve çevrelerindeki sesleri duyabiliyor. Adaptif Transparan Mod alıcıların çok beğendiği bu özelliği şimdi daha da ileriye taşıyor. Güçlü H2 yonganın sağladığı cihazda operasyona özelliği, yoldan geçen taşıtların sireni, inşaat cihazları, hatta konserlerdeki çok güçlü hoparlörler gibi güçlü etrafsal hengameleri eksiltiyor. Böylece günlük dinleme tecrübeyi daha konforlu bir hale geliyor.

Adaptif Transparan Mod, hengame yoğunluğunu saniyede 48.000 kere eksiltip ayarlayarak her türlü civarda çevrenizde olup bitenlerden rahatça haberdar olabilmenizi sağlıyor.

İşte bu çok yüksek sesleri kesen ancak ehemmiyetli öteki sesleri dinlemenize imkân tanıyan mod, iOS 16.1 ile orijinal AirPods Pro için de faal edilecek. Buna ek olarak özelliğin yeniden iOS 16.1 ile AirPods Max için geleceği de beta versiyonları üzerinden ortaya çıkmış vaziyette.

Adaptif Transparan Mod ’un H1 yongaya sahip bu AirPods modellerinde nasıl bir performans göstereceği, H2 ile arada ne kadar fark olacağı yakında çıkacak iOS 16.1 sonrasında test edilerek ortaya konulacak. Hepsine ek olarak iOS 16.1 ile ayrıntılarına burada yer verdiğimiz adımlar da atılacak.

Yeni kablosuz kulaklık için “AirPods yenilikçi tasarımı ve olağanüstü ses niteliğiyle kablosuz kulaklık kategorisinde devrim yarattı. Yeni AirPods Pro ile Apple bir kere daha çıtayı yükseltiyor.” diyen Apple ’ın Global Ürün Pazarlamadan Mesul Başkan Destekçisi Bob Borchers, laflarını şöyle sürdürüyor:

“Yeni AirPods Pro şimdi daha da iyi ses niteliği ve Şahsileştirilmiş Uzamsal Ses özelliğiyle daha etkileyici bir dinleme tecrübesinin yanı gizeme Adaptif Transparan Mod gibi çığır açıcı ses özellikleri sunuyor. Bir evvelki jenerasyona oranla iki kata kadar daha fazla hengame yasaklama gücüyle, dünyanın en iyi kablosuz kulaklığı şimdi daha da iyi.”

Hudutlarını aşan AirPods Pro özelliği yanında bu da alakanızı çekebilir: Bütün 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.