Trek imzalı en hafif elektrikli bisiklet: “Domane+ SLR”

22.06.2023
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Trek imzalı en hafif elektrikli bisiklet: “Domane+ SLR”

Hazırladığı elektrikli bisiklet modelleri Türkiye ’de de satılan şirketlerden Trek, ürün gamına Domane+ SLR modeline ilave etti.

Trek Domane+ SLR, 11,75 kilogram ile işletmenin ürün gamındaki en hafif elektrikli bisiklet modeli olarak karşımızda. Yüksek performanslı sürüşe özel olarak hazırlanan bisiklet, dışarıdan bakıldığı zaman kesinlikle elektrikli gibi görünmüyor. Sürpriz olmayacağı üzere karbon fiber kadro Yeni nesil 800 serisi üzerine kurulan Domane+ SLR, Almanya merkezli TQ Group tarafından geliştirilen TQ-HPR50 aktarım sistemine sahip.

Bu sistem 50 Nm tork getiriyor ve bisikleti en üstte 45 kilometre/s sürate taşıyabiliyor. Bu sürat Avrupa ’da yasal sınırlar içerisinde 25 kilometre/s seviyesinde kalırken, bisikletin 360 Wh batarya üzerinden 100 kilometre kadar pedal destekli erim getirdiği açıklanıyor. Erim kıymeti yol koşullarına ve sürücü ağırlığına bağlı olarak değişebiliyor.

Erim kıymeti matara formunda hazırlanan 160 Wh kapasiteye sahip ekstra batarya ile yüzde 50 oranında artırılabilen elektrikli bisiklet Domane+ SLR, rastgele bir süspansiyon sistemi taşımıyor ve güçlü disk frenler ile geliyor. Domane+ SLR için açıklanan Avrupa başlangıç maliyeti 9.599 euro seviyesinde yer alıyor. Modelin üst seviye versiyonu ise Avrupa ’da bütün 14.499 euro maliyetle satılacak.

Trek tarafından Türkiye ’de satılan tüm bisiklet modellerine dolaysız olarak buradan ulaşabilirsiniz. İşletmenin Türkiye ’de sattığı en ucuz elektrikli model 66 bin TL, en pahalı model ise bütün 107 bin TL maliyet yaftasına sahip. Şayet Domane+ SLR Türkiye ’ye getirilirse, maliyeti 170 bin TL ’nin üzerinde olacaktır. Hatta üst seviye versiyon gelirse 270 bin TL Türkiye maliyeti bile karşımıza çıkabilir.

Trek elektrikli bisiklet modelleri yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.