PUBG Mobile için hile önleme sistemi Fog of War tanıtıldı

25.04.2023
0
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
PUBG Mobile için hile önleme sistemi Fog of War tanıtıldı

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunları arasında yer alan PUBG Mobile için şike temkine sistemi Fog of War tanıtıldı.

Mevzu hakkında şirket şunu aktardı: “PUBG Mobile, duvar şikesi olarak bilinen X-Ray kullanımı ile faal bir biçimde gayret etmek için geliştirilen, en son güvenlik tedbiri Fog of War anti-şike sistemini resmi olarak tanıttı. Bu gelişmiş şike karşıtı teknolojiyi kullanan ilk mobil reyin olan PUBG Mobile, test evresinde yüzde 50 ’nin üzerinde bir düşüş sağlayan bu sistem ile battle royale maçlarındaki şikeyi eksiltmek için çalışmalara başladı. Şike temkine uygulaması yavaş yavaş yürürlüğe girdikçe, şike kullanımına son vermek için sistem optimizasyonuna devam edecek.

Mobil oyunlarda cinsinin ilk misali olan Fog of War, bir oyuncunun aldığı reyin balakalarını sınırlayan ve oyuncuları görüş alanı dışında veya duvarların, nesnelerin artta görme hünerlerini yasaklayan gelişmiş bir şike temkine sistemidir.

Fog of War sistemi ilk olarak PUBG Mobile ’ın devasa haritalarındaki tüm binaları ve araziyi tarıyor. Sistem dahili hesaplamalar yoluyla, oyuncunun neyi görmesi gerektiğini usluca belirliyor ve son olarak, sunucudan oyuncuya, sadece belirlenen balakaları yolluyor. Görülmemesi gereken balakalar sevk edilmeyecek, bu da duvar şikesini kullanan oyuncuların yasaklanmasını sağlayacak.

Söylendiği kadarıyla sistem şike kullanımını ciddi oranda eksiltiyor. Bu mevzuda şunlar aktarılıyor: “Fog of War, sistemi test edilmesi ve geliştirilmesi için daha evvel belirli haritalarda hudutlu kapasitede sunuluyordu. Hudutlu kullanım sırasında, Fog of War şike temkine sisteminin devreye girdiği maçlarda, x-ray görüntü şike raporlarının rakamı yüzde 50 ’den fazla eksildi ve ehemmiyetli bölgelerde rapor oranı yüzde 62 ’ye kadar düştü.

PUBG Mobile, büyük ve sarih haritalarda bu cins bir güvenlik tedbiri uygulayan dünyadaki ilk mobil reyin oldu ve devreye sokulan bu güvenlik sistemi giderek daha kapsamlı hale getirilecek. Bu noktadan itibaren Fog of War şike temkine sistemi, PUBG Mobile ’ın reyin modlarında kademeli olarak yayınlanacak ve herkes adaletli, balanslı bir rekabetin tadını çıkarana kadar teknolojiyi geliştirmek için bilgi bir araya gelmeye devam edecek.

PUBG Mobile ’da şike netlikle kabul edilemez ve bu, oyuncuların kandırıcı ve haksız usulleri kullanmasını yasaklamaya müteveccih bir başka adımdır. PUBG MOBILE için oyuncuların tehlikesiz, cümbüşlü ve adaletli bir tecrübe yaşamasını sağlamaktan daha ehemmiyetli bir şey yoktur.”

PUBG Mobile ve Fog of War yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.