TikTok yorumları için “beğenmedim” butonu geldi

27.11.2022
0
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
TikTok yorumları için “beğenmedim” butonu geldi

Sosyal medyanın en ehemmiyetli platformlarından TikTok, daha evvel test etmeye başladığı yorum sistemini kullanıma aldı.

TikTok yorumlarında artık kalp ile beğenme yanında “beğenmedim” butonu da yer alıyor. Uzun zaman evvel test edilmeye başlanan ve artık küresel olarak kullanıma sunulan bu buton için, makûsa kullanımı yasaklamak ismine bir tedbir de bulunuyor. Bu tedbir de toplam “beğenmedim” rakamını saklamak oluyor. YouTube ’da da olan bu temkin, sürecin makûsa kullanımını eksiltmek ismine atılan yorumlar özelinde en manalı adım konumunda yer alıyor.

Beğenilmeyen yorumları bu biçimde tespit ederek algoritma üzerinden geri tasarıya itecek ve aynı zamanda spam ile troll yorumları daha kolay biçimde tespit edecek olan işletme, bu sistem ile “uygunsuz veya ilgisiz” yorumları ortadan kaldırarak daha iyi bir tecrübe sunmayı kastediyor. İşletmenin bu mevzuda ne kadar başarılı olacağını ise elbette zaman gösterecek.

İşletme bundan evvel karşımıza BeReal kopyası TikTok Now ile çıkmıştı. İşletme yeni özelliği kendisi şöyle belirlemişti: “TikTok Now ismi verilen yeni formatla, kullanıcılar o an ne yaptıklarını telefonlarının ön ve arka kamerasını aynı anda kullanarak resim veya 10 saniyelik video olarak paylaşabilecek. TikTok Now, kullanıcılara içeriklerini paylaşmaları için bir bildirim yollayacak. Kullanıcıların dostlarının içeriklerini görebilmesi için kendilerinin de içerik paylaşması gerekiyor.”

TikTok adımları yanında bu da alakanızı çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.