AirPods Pro 2 için merak edilen ilk incelemeler çıktı [Video]

22.04.2023
2
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
AirPods Pro 2 için merak edilen ilk incelemeler çıktı [Video]

AirPods Pro 2 ya da yeni AirPods Pro, için hazırlanan ilk analizler yayınladı. Model genel olarak beğenildi.

2019 senesinde yaşamımıza giren AirPods Pro, 7 Eylül akşamında yenilendi. Apple ’ın büyük faalliğinde karşımıza çıkan yeni versiyon, genel tasarım çizgisine gözetiyor ve özellikle teknik altyapısındaki aktüellemeler ile öne çıkıyor. Peki kablosuz kulaklık için analizler ne diyor? Yapılan tahlillerde modelin özellikle ANC başka bir deyişle etkin hengame yasaklama performansı çok beğenildi. Yeni versiyon Apple ’ın da söylediği gibi orijinal AirPods Pro ’dan daha iyi yasaklama yapabiliyor, buna ek olarak ses niteliğini de hatırı sayılır oranda artırıyor.

Yeniden 11 mm sürücüler üzerine kurulan AirPods Pro 2, esasta yapılan geliştirmeler ile ilk versiyona oranla daha berrak ve derin ses verebiliyor. Apple ’ın açıkladığı 6 saatlik batarya ömrüne asıl kullanımda da ulaşabildiği aktarılan kulaklık, alanda devrim yapmıyor ancak her kalemde daha iyi bir alternatif olarak beğeni topluyor. Bu üründen Apple ’ın gelen pozitif analizler sonrasında çok daha fazla satması bilave ediliyor.

Üzerinden geçmek ismine yeniden yüksek pasif izolasyon getiren kulak içi kulaklık formunda planlanan ürün, Apple ’ın kendi sınıfında en iyi ses niteliğini sunan alternatifi olarak dikkat sürüklüyor. İlk versiyon gibi yalnızca beyaz renkte hazırlanan AirPods Pro 2, eforunu yeni geliştirilen marifetli H2 operasyoncudan alıyor.

H2 ile kablosuz ses aktarım kapasitesi çoğalıyor, yeni sürücüler ile kulaklık artık çok daha yüksek bir ses performansı sunuyor. Uzamsal ses tecrübeyi geliştirilen kablosuz kulaklık, ANC başka bir deyişle etkin hengame yasaklama mevzusunda da büyük oranda iyileştiriliyor. H2 ’den efor alan yeni sistem, AirPods Pro ’ya oranla bütün iki kat daha yüksek hengame yasaklama yapabiliyor. Bu gerçekten çok ama çok iyi görünüyor.

Şeffaflık modu ilk versiyondan değişik olarak adaptif olarak çalışan başka bir deyişle civara geçim sağlayabilen ürün, artık kaydırma hareketleriyle hakimiyet edilebiliyor. Tek olarak 6 saatlik batarya ömrü sunan yeni AirPods Pro, hazne ile beraber toplam 30 saati görebiliyor. Bağlantı için Bluetooth 5.3 kullanan model, aktarıldığı kadarıyla beklentilerin aksine kayıpsız ses sunmuyor ya sunamıyor.

Apple Watch şarj aygıtlarıyla da doldurulabilen yeni model, 23 Eylül tarihinde raflara çıkacak ve yurt dışı maliyeti 249 dolar seviyesinde olacak. Modelin Türkiye maliyeti ise bütün 5.399 TL seviyesinde yer alıyor.

AirPods Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.