Amazon ve Microsoft, donanım etkinliklerini duyurdu

22.04.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Amazon ve Microsoft, donanım etkinliklerini duyurdu

Alışveriş devi Amazon ve yazılım devi Microsoft, ekipman faalliklerini duyurdu. İki şirket de birçok ürün ile karşımıza çıkacak.

Amazon 28 Eylül tarihinde, Microsoft ise 12 Ekim tarihinde aktiflikler yapacak. Microsoft ’un faalliğinde odak nokta “Surface” bilgisayarlar ve mümkün öbür ürünler olacak. Yapılan sızıntılara göre aktiflikte kesin olarak yeni Surface Pro 9 ve Surface Laptop 5 tanıtılacak. Ancak elbette başka sürprizler ve değişik bilgisayar / telefon / tablet sınamaları da karşımıza çıkabilir. Amazon ’un faalliğinde ise çok rakamda yeni ürünşan tanıtılması bilave ediliyor. İşletmenin ayrıca yeni servisler için de ilan yapması mümkün durumda.

Amazon ’un ekipman aktiflikleri gerçekten garip oluyor. Şirket geçtiğimiz aktifliklerde bir robot hatta uçabilen bir güvenlik kamerası bile tanıtmıştı. Bu açıdan 28 Eylül faalliği için de beklenti oldukça yüksek seviyede yer alıyor.

Amazon bundan evvel Alexa ile ilgili bir mevzuyla gündeme gelmişti. Şirket, dijital asistan Alexa ’nın Türkiye merkezli kullanımını geliştirmek ismine test kullanıcısı aramaya başladı. Şirket bunun için belirli şahıslara e-posta ile davetiye gönderdi.

Alışveriş devi hali hazırda bu mevzuda yüzde 100 net bir balaka vermiyor ancak atılan adım uzun zamandır bilave edilen Dayanağına da işaret ediyor gibi görünüyor. Alexa ’nın rakiplerinde Türkçe dil yardımı uzun zamandır bulunuyor, Türkiye ’de resmi harekât yapan Amazon ’un artık Alexa ’yı mahallîleştirmesi gerekiyor. Firmanın bu adım kapsamında Alexa ’yı esasa alan “Echo” ürünlerini resmi olarak Türkiye ’ye getirmesi de mümkün görünüyor.

Amazon ve Microsoft yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.