Elon Musk, Twitter merkezli işten çıkarma konusunda geri adım attı

02.05.2023
1
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Elon Musk, Twitter merkezli işten çıkarma konusunda geri adım attı

Twitter ’ı almak isteyen ancak daha sonra bıraktığı için dava edilen Elon Musk, yine almayı kabul ettiği Twitter içerisinde büyük bir işten çıkarma tasarlıyor haberi gündeme gelmişti.

Tesla ve SpaceX ’in CEO ’su Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter platformunu kâğıt üzerinde 44 milyar dolara satın aldı ve bunun parasını ayarladı ancak satım alım asıllaşmadı. Alım kararından sürpriz bir ilan yaparak bırakan Musk, daha sonra Twitter tarafından dava edilince alımı bitireceğini açıklamıştı. Bu kararından artık dönmeyecek gibi duran Musk, daha evvel Twitter ’da devasa bir işten çıkarma tasarlıyor haberiyle çok ses getirmişti.

Twitter ’da şu an 7.500 kadar çalışan bulunduğu, Musk ’ın başa geçtikten sonra bu şahısların yüzde 75 ’i ile yolları ayıracağı iddia ediliyordu. Dün elinde lavabo ile Twitter ’ın genel merkezine giden Musk, kaynakların açıklamasına göre artık böyle büyük bir işten çıkarma tasarlamıyor. Ancak bu yeniden de işten çıkarma yapılmayacağı anlamına gelmiyor. Musk ’ın daha minik bir işte çıkarma yapması muhtemel durumda.

Ayrıca Twitter ’ın kendisi de uzun müddettir büyük bir işten çıkarma tasarlıyor. Bunun Musk ile bağlantılı olmadığı, işletmenin senelik 800 milyon dolarlık bir ücret tasarrufu getirecek kadar personel ile yollarını ayırmak istediği aktarıldı. Birçok rakibi kadar kazancı olmayan Twitter, Musk olsun ya da olmasın küçülme tasarlıyor.

Elon Musk ve Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.