Bakan: “Togg Trugo şarj istasyonları için takribî 7 bin siteden arz var”

09.12.2022
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Bakan: “Togg Trugo şarj istasyonları için takribî 7 bin siteden arz var”

Etraf, Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanı Murat Müessese, Togg Trugo şarj istasyonları için takribî 7 bin siteden arz var dedi.

Elektrikli otomobil şarj ağı için devreye alınan Trugo, yerli otomobil evveli Togg için en ehemmiyetli adımlardan bkocaman olmuştu. Bu tarafı boş bırakmayan işletme, bugün Trugo üzerinden yine gündemde. Zira Etraf, Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanı Murat Müessese, İstanbul ’da Türkiye Kentsel İdare Derneği ’nin TRKTYD tertip ettiği 2 ’inci Kuruluş İdare Doruğu ve Ödül Merasimi ’nde açıklamalarda bulundu. HaberTürk ’nam haberine göre Bakan Murat Müessese, TRKTYD ’nin yerli otomobil Togg ’un elektrikli şarj birimlerinin sitelere kurulması güzergahında çalışma başlattığını, bu çalışma için kısa zamanda 6 bin 800 siteden arz alındığını açıkladı.

Bakan Müessese yaptığı açıklama kapsamında ayrıca “Elektrikli vasıtalar için hiçbir ruhsat alınmadan şarj birimlerini koyabiliyoruz” da dedi. 600 ’nam üzerinde lokasyonda 1.000 kadar yüksek performanslı şarj makineyi ile hizmet vermek isteyen TruGo için Togg, haziran ayında Enerji Piyasası Tertip Etme Müesseseyi ’ndan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu şarj ağı firmacı lisansı almıştı.

Dördü 180 kW, ikisi 300 kW üzeri, toplam 6 adet şarj makinemizi, İstanbul ve Ankara arasındaki en ehemmiyetli geçiş noktası olan Bolu HighWay Dinlenme Kuruluşu ’ne kurduk.

Tüm elektrikli taşıt kullanıcıları bu aygıtları pek yakında kullanabilecek.#SmartCharging #Trugo pic.twitter.com/aL1jeposbG

— Trugo @TruGoCharging October 11, 2022

Togg ve Trugo en son bir bülten ile gündeme gelmiş, bu mevzuda yukarıyadaki video ile beraber şunlar aktarılmıştı: “Dördü 180 kW, ikisi 300 kW üzeri, toplam 6 adet şarj makinemizi, İstanbul ve Ankara arasındaki en ehemmiyetli geçiş noktası olan Bolu HighWay Dinlenme Kuruluşu ’ne kurduk. Tüm elektrikli taşıt kullanıcıları bu aygıtları pek yakında kullanabilecek.”

Togg ve Trugo yanında bu da alakanızı çekebilir: Bütün 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.