Bir kere daha söylendi: “Togg için kamuya alım garantisi”

16.01.2023
7
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Bir kere daha söylendi: “Togg için kamuya alım garantisi”

Geçtiğimiz senenin sonunda fabrikası açılan Togg için balakalar gelmeye devam ediyor. İşletmenin ilk taşıtı C-SUV için kamuya alım garantisi veriliyor.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Haber ’in programına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, geçtiğimiz aylarda fabrikası 29 Ekim tarihinde açılan Togg özelinde bazı açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalarda en çok dikkat toplayanlardan birisi, 1,8 milyar euro yatırımla doğan C-SUV Ad daha sonra değişecek için kamuya alım garantisi ayrıntılı olmuştu. Bakan bu mevzuda bütün olarak şunları aktarmıştı: “Hazine ve Sanayi bakanlıklarımız ve alakalı müesseseler, beşli güreşçinin ortaya koyduğu performansa destek vermek için her türlü adımı attı. Biz kamuda da bu taşıtların kullanımıyla alakalı Devlet Malzeme Büroyu Devlet Malzeme Ofisi ile burayı ilişkilendirdik, alım garantisi yaptık.

Türkiye ’de yerli taşıtı kullanmak istiyoruz. Yabancı marka taşıtları koyup, ‘Nureddin Nebati ’ye bu yetki verildi, 500 vasıta alınacak ’ diyenler hangi taşıtı alacağımızı çok iyi biliyorlar. Biz Togg ’u alacağız. En başta bakanlarımız olmak üzere, tüm üst düzey yetkililere yollayarak bu taşıtların Türkiye sathında dağılmasını sağlayacağız.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün benzer bir söylemi bir kere daha dile getirdi. Bugün çıkan haberlere göre Nureddin Nebati, “Ülkemizin vizyon projelerinden olan Togg ’a müteveccih kamu alım garantisini yaşama geçiriyoruz” açıklamasını yaptı. Bu mevzuda henüz daha fazla balaka verilmedi. Bakan bugün ayrıca 2022 seneyi bütçe neticelerine ait balaka vererek bütçenin 2022 senesinde 139 milyar lira ile varsayımların altında sarih verdiğini de belirtti. 

Hali Hazırda resmi satış maliyeti bilinmeyen Togg C-SUV hakkında bilinmesi gereken tüm ayrıntılara dolaysız olarak buradan ulaşabilirsiniz. Taşıtın fabrikasını ve yapım sürecini ise burada izleyebilirsiniz.

Togg C-SUV ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava taşıtı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.