Beklenen Windows 11 2022 güncellemesi çıktı

17.04.2023
16
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Beklenen Windows 11 2022 güncellemesi çıktı

Windows 11 işletim sistemi için çalışmalar etkin olarak sürüyor. Bugün bilave edilen Windows 11 2022 aktüellemesi çıktı.

Windows 11 işletim sistemi için hazırlanan yeni aktüelleme bugün itibarıyla tüm kullanıcılar için sevk edilmeye başlandı. Bir müddettir testleri yapılan versiyon, devasa değil ancak kilit alanlarda yenilikler getiriyor. En çok öne çıkanlara bakarsak versiyon artık kullanıcıların başlat menüsünün “sabitlenmiş” kısmında dosya oluşturmasına imkân tanıyor. Ayrıca başlat menüsü özelleştirmeleri mevzusunda da iyileştirilen versiyon, artık dokunmatik ekranlarda daha iyi bir tecrübe sunuyor.

Yeni versiyon ile beraber daha evvel balakaları gelen “Controller Bar” da karşımıza çıkıyor. Bu dolaysız olarak hakimiyetçi kullanan bireyler için reyin odağında hazırlanmış bir menü alternatifi ve hakimiyetçilerdeki Xbox butonu üzerinden açılarak oyunlara / uygulamalara kolayca süratli ulaşım sunuyor. İşletme reyin mevzusunda ayrıca yeni bir HDR kalibrasyon uygulaması sunuyor. Bu sayede HDR reyin tecrübeyi daha iyi ve kolay biçimde ayarlanabiliyor.

Auto HDR alternatifi için reyin takviyesini artıran Microsoft, Windows 11 2022 aktüellemesi ile dosya idareyicisini de elde geçirmiş vaziyette. Yeni versiyonda dosya idareyici sekme dayanağı kazanıyor ancak bunun herkese ekim ayında açılacağı aktarılıyor. Bu imkân gerçekten çok kullanışlı görünüyor ve uzun zamandır arz ediliyor. Çıkışın biraz gecikecek olması ise elbette üzüyor.

22H2 olarak da geçen aktüelleme ile misyon çubuğu için çok istenen çek-bırak dayanağı sunuluyor, yeni dokunmatik hakimiyetler getiriliyor ve taze bazı animasyonlar karşımıza çıkıyor. Yeni versiyonda duyma meseleyi yaşayanlar için canlı altyazı sistemi de yer alıyor ve böylece oynatılan her sesli içerik seçilen dilde yazılı hale getirilebiliyor.

Misyon İdareyicisi ’nin yeni koyu mod ile beraber tasarımını çağdaşlaştıran Windows 11 2022 aktüellemesi, sesle Vasıtasıyla Da erişebilirlik mevzusunda daha iyi hale geliyor. Bunlara ek olarak başka iyileştirmeler kapsayan, güvenliği artıran ve Resimler uygulaması özelinde aktüelleme sunan son versiyon, yeni planlanan kullanışlı video editörü Clipchamp ’ı da beraberinde getiriyor. 

Windows 11 yanında bu da alakanızı çekebilir: Samsung imzalı garip projektör Freestyle

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.