Logitech, “Direct Drive” direksiyon dünyasına G PRO Racing Wheel ile girdi

20.04.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Logitech, “Direct Drive” direksiyon dünyasına G PRO Racing Wheel ile girdi

Teçhizat pazarının en ehemmiyetli adlarından Logitech, “Direct Drive” yarış direksiyonu dünyasına G PRO Racing Wheel ile girdi.

Logitech G PRO Racing Wheel yarış direksiyonu, şirketin ilk “Direct Drive” direksiyon sistemi konumunda yer alıyor. Daha fazla bilgiye burada ulaşabileceğiniz bu dişli ya da kayışlı modellere oranla çok daha gerçekçi bir tecrübe sunan teknoloji, “güçlü, gecikmesiz ve gerçekçi” bir Force Feedback ortaya koyuyor. Direk olarak simülasyon oyunları için planlanan ancak elbette bayağı yarış oyunlarında da kullanılabilen direksiyon, Logitech ’in açıklamasına göre bütün 11 Nm güç üretiyor.

Bu değer bayağı kullanıcılar yanında birçok profesyonel için bile aşırısıyla yeterli vaziyette. Misalin Fanatec ’in “CSL DD” adlı direksiyon gövdesi en üstte 8 Nm güç getiriyor. 8 Nm bile gerçekten mucizevi yüksek bir güç uygulayabiliyor.

Güç mevzusunda netlikle pişman etmeyecek bir alternatif olan Logitech G PRO Racing Wheel, direksiyon simidinin başkalaşımına izin veriyor ancak şimdilik yukarıyada görülen şık alternatif haricinde bir direksiyon sunulmuyor gibi duruyor.

İleride işletmeden “Formula” tipi direksiyonlar da gelebilir. Masaya bağlantı aparatı ile gelen ancak 11 Nm güçten bütün olarak faydalanmak ismine özel stand birimlerine takılması gereken ürün, bütün olarak yalnız da gelmiyor.

Pedal için birçok değişik ayar alternatifi ve aksesuar sunulacak

Seti bitirmek ismine “Logitech G Pro Racing Pedals” pedal sistemini hazırlayan işletme, debriyaja sahip üründe 100 kg “load cell” frene yer veriyor. Bu gerçekten ehemmiyetli zira en natürel fren tecrübeyi “load cell” pedallar ile alınabiliyor.

Elbette daha aşırısını isteyenler için başka markalar tarafından çok gelişmiş hidrolik frenler de sunuluyor. Ancak bunlar oldukça pahalıya satılıyor. G PRO Racing Wheel ve G Pro Pedals daha geniş kitleye hitap ediyor.

PC yanında Xbox ve PlayStation konsollarla da geçimli olan resmi sayfasına burada ulaşabileceğiniz Logitech G PRO Racing Wheel için maliyet 999 dolar seviyesinde. Pedallar içinse 350 dolar verilmesi gerekiyor.

İleride Türkiye ’de de satılacak model, pazarda ürünleri Türkiye ’de resmi olarak satılmayan Avrupa merkezli Fanatec olmak üzere birçok şirketin karşısına çıkacak. 

Ürün için hazırlanan resmi tanıtım videosu:

Logitech G PRO Racing Wheel yarış direksiyonu bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.