Buluta özel Xbox oyun cihazı kendisini gösterdi

16.06.2023
5
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Buluta özel Xbox oyun cihazı kendisini gösterdi

Xbox dünyasının başındaki isim Phil Spencer, bugün bir resim paylaştı ve buluta özel Xbox reyin makinesini gösterdi.

Microsoft şu an Series X ve Series S ile yeni nesil reyin konsolu pazarında ciddi satışlara erişiyor. Firma bu konsollar ile milyonlara erişiyor ancak natürel olarak daha fazlasını da istiyor. İşletme bu ekipmanlar ile özellikle Game Pass kullanıcı sayısını artırmaya odaklanıyor. Peki bu nasıl olacak? Daha fazla şahsa nasıl erişilecek? Buradaki en ehemmiyetli seçenek Keystone kod isimli ekipman olacak.

İşte bu uzun süredir gündemde olan ve rafa çıktığı için artık sene bitmeden tanıtılacak gibi duran ürün, Phil Spencer tarafından Twitter ’dan paylaşılan alttaki resimde kendisini gösterdi. Ürün resimde yer alıyor ancak çözünürlük çok düşük olduğu için net olarak seçilemiyor. Fakat ürünü yüksek çözünürlüklü olarak görmeye fazla da gerek yok. Zira bulut odaklı reyin aygıtının tasarımı daha evvel bilgisayar etrafında hazırlanmıştı. Bu paylaşım sadece hemen altta gördüğünüz tasarımı netleştirmiş oldu.

Ticari ismi hali hazırda bilinmeyen Keystone, monitör ya da televizyonlara HDMI üzerinden bağlanacak çok küçük bir ekipman olacak ve Xbox Cloud Gaming esasında çalışacak. Bilmeyenler için bu servis, Xbox oyunlarının internet üzerinden oynanmasına imkân tanıyor. Servisi kullanmak için şahısların Game Pass Ultimate abonesi olması ve yüksek süratli Wi-Fi ya da LTE bağlantıya ulaşım sağlıyor olması yeterli oluyor. Bu esasta çalışacağından çok uygun maliyetli olacağı düşünülen Keystone, Xbox ’ın kontrolcüsüne destek verecek.

Bu mevzuda daha evvel bir açıklama yapan Microsoft, “Emelimiz insanların istedikleri oyunları istedikleri aygıtlarda, istedikleri yerde oynamalarını sağlamaktır. Geçen sene duyurduğumuz gibi, kod ismi Keystone olan ve konsola gereksinim dinlemeden rastgele bir TV ’ye veya monitöre bağlanabilen bir reyin aygıtı üzerinde çalışıyoruz.” demişti.

Merkezi sunucudaki sistemlerde çalışan oyunlar bu aygıta internet ile aktarılacak, bu açıdan ürünşan kendisine ek bir efor kaynağı takılmasına bile gerek olmayacak. Aslında ileride birçok bireyin Keystone isimli bu ürüne de gereksinimi olmayacak. Zira Xbox Cloud Gaming artık bazı uslu televizyonlarda bir uygulama olarak da yer alıyor.

Vault Brey left the shelter and stopped by my office to celebrate the #Fallout25 Anniversary. Congratulations to the @Fallout @Bethesda teams on this major milestone for an iconic franchise. pic.twitter.com/hGoN1sAQRK

— Phil Spencer @XboxP3 October 10, 2022

Xbox bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.