Bitcoin ve ethereum için toparlanma görülüyor [27 Eylül]

06.03.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Bitcoin ve ethereum için toparlanma görülüyor [27 Eylül]

Kripto para dünyasının en üstünde bulunan lideri bitcoin ve ethereum için son düşüş tersine dönmeye başladı.

Kripto para dünyasının lideri bitcoin, 19 Eylül tarihinde 19 bin doların altına inerek 18.480 dolar değere düşmüştü. Bitcoin ’in 7 günlük değer kaybı bütün yüzde 17 ’e, 24 saatlik değer kaybı ise o zaman yüzde 8 ’e yanaşmıştı. Ethereum ise 19 Eylül itibarıyla 1.300 dolar değere sahipti. Ethereum ’un 7 günlük değer kaybı bütün yüzde 26 ’ya, o zamanki 24 saatlik değer kaybı ise yüzde 11 ’e yanaşmıştı. Yaşanan o düşüşü, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu Başkanı Gary Gensler ’in geçen hafta yaptığı açıklama ve alana müteveccih mümkün ekstra tertip etme iddiaları, bu süratli düşüşü tetiklemişti.

Bugün ise ibre yine yeşile döndü. 27 Eylül 11:20 itibarıyla bitcoin bir kere daha 20 bin doların üstüne çıktı. Popüler kripto para son 24 saatte yüzde 6 ’dan fazla değer kazandı. Ethereum ise 27 Eylül 11:20 itibarıyla 1.383 dolar değere sahip. Kripto para son 24 saatte bitcoin ile benzer biçimde yüzde 6 ’dan fazla değer kazandı.

Kripto para dünyasında herkesin çok dikkatli olması gerekiyor. Bunu hep söylüyoruz ve söylemeye de devam edeceğiz. Bu dünyaya elinizdeki tüm yatırım ile girmeyin, şayet giriyorsanız da anlık büyük düşüşlerde kaygıya kapılmayın. Daha evvel birçok kere karşımıza çıktığı üzere ibre çok süratli biçimde tersine dönebiliyor.

Bitcoin, son 1 sene içerisinde azami 68 bin doları gördü, bu seviyeyi sene bitmeden tekerrür görme olasılığı bulunuyor. Ancak vaziyet çok daha kötü hale de gelebilir. Alanda her zaman mucizevi yüksek süratte büyük metamorfozlar olabiliyor ve süreçte her zaman çok sabırlı olmak gerekiyor. Kripto para dünyasında hiçbir şey kesin değil ve hiçbir zaman da stabil bir değer elde edilemeyecek gibi görünüyor.

19 Eylül gidişatı:

27 Eylül gidişatı:

Bitcoin ve ethereum vaziyetleri bu da dikkatinizi alakanızı çekebilir: Ferrari ’nin soluk kesen otomobili ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.