Birçok detay ortaya çıktı; OPPO Reno9 geliyor

20.06.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Birçok detay ortaya çıktı; OPPO Reno9 geliyor

Uslu telefon pazarının Türkiye ’de de yer alan ehemmiyetli şirketlerinden OPPO, yakında karşımıza OPPO Reno9 ile çıkacak.

OPPO Reno9, yüksek olasılıkla bir ailenin parçası Reno 9 Pro ve Reno 9 Pro+ olasılık dahilinde olarak yolda bulunuyor. Ekran delikli standart bir tasarıma sahip olan potansiyel ailenin ana modeli, yapılan aktüel sızıntılara göre 6,7 inç 1080×2412 piksel 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor ve eforunu Snapdragon 778G Plus operasyoncu ile en üstte 12 GB RAM‘den alıyor. Orta üst seviyede dikkat toplayacak telefon, Reno8 ’dan değişik olarak 80W değil 67W şarj takviyeli 4.500 mAh batarya taşıyacak ve paketinden Android 13 ile çıkacak.

Arkasındaki ana kameranın artta 64 megapiksellik OmniVision OV64B sensörünün yer aldığı iddia edilen OPPO Reno9, kamera mevzusunda çok iddialı olacak gibi görünmüyor. Hemen alttaki sızıntıya göre telefonun artta toplam üç değişik kamera bir araya geliyor.

Bu arada OPPO Find X6 serisi de yolda bulunuyor. Telefonlar için şimdiye kadar birçok değişik sızıntı yapıldı. Buna göre üstte yer alan Find X6 Pro modeli eforunu henüz tanıtılmayan Snapdragon 8 Gen 2 harekâtçıdan alacak.

İddialara göre altta yer alan Find X6 modelinde Snapdragon 8+ Gen 1 harekâtçıya yer verilecek. Find X6 ’ya 1.5K çözünürlükte 120 Hz OLED ekran, Find X6 Pro ’ya ise 2K çözünürlükte 120 Hz OLED ekran koyacak işletme, aktarıldığı kadarıyla Find X6 Pro ’da 1 inç sensörlü bir ana kameraya yer verecek.

OPPO Find X6 modelinin artta 50 megapiksel ana + 50 megapiksel ultra geniş açı + 32 megapiksel telefoto kameraları bir araya getirilecek. Find X6 Pro ’nun artta ise üç değişik 50 megapiksel kamera karşımıza çıkacak. Bunlar 50 megapiksel ana 1 inç sensör mümkün + 50 megapiksel ultra geniş açı + 50 megapiksel telefoto kameralar olacak.

Henüz ne zaman tanıtılacağı belli olmayan telefonlardan en az bir tanesi umuyoruz Türkiye pazarına da getirilir. Türkiye ’ye “Find” serisinden getirilen tek uslu telefon modeli ne yazık ki Find X2 oldu. Reno serisinden Türkiye ’ye gelen son telefon ise Reno7 oldu. Reno8 ’in ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

OPPO Reno9 ve OPPO Find X6 ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Triumph TE-1 elektrikli motosiklet modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.