Alper Yeşiltaş, ünlü adları suni zeka ile geleceğe taşıdı

18.12.2022
10
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Alper Yeşiltaş, ünlü adları suni zeka ile geleceğe taşıdı

İstanbul merkezli resimci Alper Yeşiltaş, ünlü adları suni zeka ile geleceğe taşıdı. Yeşiltaş daha evvel de benzer bir projeye imza atmıştı.

Instagram hesabına dolaysız olarak buradan ulaşabileceğiniz İstanbul merkezli resimci Alper Yeşiltaş, geçtiğimiz aylarda çok dikkat toplayan bir çalışmaya imza atmıştı. Ayrıntılarına burada yer verdiğimiz çalışma ile şimdi aramızda olmayan ünlü adları ihtiyarlatan Yeşiltaş, bu süreçte Adobe Lightroom, VSCO ve suni zeka takviyeli Remini gibi yazılımlardan / uygulamalardan takviye aldığını belirtmişti. Ortaya oldukça asılcı neticeler çıkaran Yeşiltaş, yaptığı çalışma ile Prense Diana, Kurt Cobain, Janis Joplin, Heath Ledger, Freddie Mercury, Michael Jackson ve John Lennon gibi çok büyük ve tanınmış ünlü adlar için gelecek hayali kuruyordu.

Bu projesine “As If Nothing Happened” ismini veren Yeşiltaş, bugün bir defa daha gündemde yer alıyor. Yeşiltaş bu sefer “Tarihi kişilikler ve ünlü adlar günümüzde yaşasaydı nasıl görünürdü?” sualinin cevabını verdi. Yeşiltaş, bu proje kapsamında Al Capone, Sharon Tate, Benjamin Franklin, Christopher Columbus, Henry Ford, Charlie Chaplin ve Audrey Hepburn gibi adları çağdaş dünyanın bir parçası haline getirdi.

Son yarıyılda suni zeka takviyeli uygulamaların sanki yapamadığı hiçbir şey kalmamış gidişatta. Bu olanaklar arasında ihtiyarlatma yanında gençleştirme hatta çocuklaştırma bile yer alıyor. Ayrıca süreç yalnızca resimler ile hudutlu değil. Birçok uygulama artık reel zamanlı videolarda bile tertip etme yapabilir. Eskiki haberde de belirttiğimiz üzere özellikle 1-2 sene içerisinde korkutucu derece iyi hale gelen ve reel ile sahte arasındaki farkı ortadan kaldıran bu uygulamalar, 2-3 yıl içerisinde us almaz projelerin kalbinde yer alacak gibi görünüyor.

Alper Yeşiltaş ve suni zeka çalışmaları yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.