Elgato Facecam Pro tanıtıldı: 4K 60 fps kayıt yapabilen webcam

22.01.2023
19
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Elgato Facecam Pro tanıtıldı: 4K 60 fps kayıt yapabilen webcam

Yayıncılara müteveccih çözümleriyle dikkat toplayan Elgato, biraz evvel 4K 60 fps kayıt yapabilen Elgato Facecam Pro webcam modelini tanıttı.

Elgato Facecam Pro, firmanın en gelişmiş webcam çözümü olarak dikkat toplamayı başardı. 200 dolarlık Facecam üzerine kurulan yeni webcam, başlıkta da belirttiğimiz bireylerin 4K 60 fps yayınlar ya da görüşmeler yapabilmesine imkân tanıyor. Başka Bir Deyişle yüksek çözünürlük, nitelik ve akıcılığı bir araya getiren ürün, soğutma odağında büyük sayılacak bir gövde üzerine kuruluyor ve oldukça yakından netleme yapabiliyor. Bu sayede göstermek için kameraya bir şey yakınlaştırıldığı zaman bulanık bir görüntü oluşmuyor.

Modele bir mikrofon koymayan zira haklı olarak bu ürünü alacak bireylerin ayrı mikrofona sahip olduğunu düşünen Elgato, yeni üründe daha evvel tanıtılan ve satışa sunulan Facecam ’den değişik olarak F2.4 değil F2.0 diyaframa yer veriyor. Bu sayede yeni kamera daha fazla ışık yakalayabiliyor, bunun getirisi düşük ışıkta daha iyi / pak nitelik oluyor.

90 derece görüş açısına sahip olan Facecam Pro, otomatik netleme yanında yardımını da yetersiz etmiyor. İleride Türkiye ’de de satılmasını bilave ettiğimiz ürünşöhret yurt dışı maliyeti 300 dolar gibi yüksek bir seviyede yer alıyor. Model bu maliyet ile herkese hitap etmiyor, Türkiye maliyeti en az 8-9 bin TL olacak gibi görünüyor.

Elgato Facecam Pro webcam modeli yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.