Elon Musk sonrasında General Motors Twitter reklamlarını durdurdu

04.02.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elon Musk sonrasında General Motors Twitter reklamlarını durdurdu

Sosyal medyanın kişilik limitli platformu Twitter, Elon Musk tarafından satın alınması sonrası makûs haberler alıyor.

Twitter ’ın Elon Musk tarafından satın alınması genel olarak güzel karşılanmıyor. Birçok şahıs platformu bıraktı, birçok şahıs da bırakmayı düşünüyor. Twitter ’ın yeni sahibi reklam mevzusunda da negatiflikler oluşturmaya başlamış gidişatta. Misalin bugün General Motors ’un Twitter ’daki reklamlarını geçici olarak durduğunu bildik. Elektrikli otomobil işletmesi Tesla ’nın sahibi olan Elon Musk ’ın Twitter ’ı almasından sevmeyen ve bu büyük farklılık sebebiyle platformun gideceği doğrultuyu izlemeye başladıklarını belirten otomotiv devi General Motors, Twitter hesabını kapatmayacak ancak bir vakit reklam bütçesini başka taraflarda kullanacak.

Bu vaziyet Twitter için elbette çok makûs bir haber. Platformun reklam kazançları zati hiçbir zaman yüksek olmadı, Musk sonrasında kazançlar daha da düşecek gibi görünüyor. Musk ’ın Twitter ’dan para kazanmak ismine önünde büyük bir çaba bulunuyor. Musk ’ın Twitter ’ın politik tarafındaki çabası ise reklam ve kazanç tarafından daha büyük olacak yorumları yapılıyor.

Elon Musk, Twitter platformunu satın aldıktan hemen sonra birçok hesabın manisini kaldıracak iddiası gündeme gelmişti. Ancak bu şimdilik söz mevzusu olmayacak. Bu mevzuda ivedi etmek istemeyen Musk, 111 milyona sahip Twitter hesabından dün akşam şu açıklamayı paylaştı:

“Twitter, muhtelif bakış açılarına sahip bir içerik sorgulama konseyi oluşturacak. Bu konsey bir araya gelmeden evvel hiçbir ehemmiyetli içerik kararı alınmayacak veya yasaklı bir hesabın daha önceki vaziyetine döndürülmesi başka bir deyişle manisinin kaldırılması reelleştirilmeyecek.” 

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde “para için değil, insanlığa takviye etmek için Twitter ’ı aldım” demiş ve bunun üstüne birçok işten çıkarmaya başlamıştı. Musk, işletmeyi satın aldıktan hemen sonra ilk iş olarak Jack Dorsey ’in yerine Twitter ’ın CEO ’luk misyonunu üstlenen Parag Agrawal‘ı kovdu.

Aynı zamanda firmanın CFO ’su Ned Segal için de kapının yolu gösterildi. Buna ek olarak firmanın siyaset şefi Vijaya Gadde, genel danışman Sean Edgett ve baş alıcı mesulü Sarah Personette de kovulan ehemmiyetli adlar arasında yer alıyordu.

Elon Musk ve Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.