Nvidia, Windows 11 güncellemesi sonrası oluşan sorunları çözdü

27.05.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Nvidia, Windows 11 güncellemesi sonrası oluşan sorunları çözdü

Kısa müddet öne herkes için sevk edilen Windows 11 2022 aktüellemesi, Nvidia ekran kartlarını yavaşlatmıştı. Çözüm bugün geldi.

Windows 11 işletim sistemi için hazırlanan, tüm kilit ayrıntılarına burada yer verdiğimiz yeni aktüelleme geçtiğimiz günlerde tüm kullanıcılar için sevk edilmeye başlandı. Windows 11 2022 ya da 22H2 olarak geçen aktüelleme, ne yazık ki birçok Nvidia ekran kartının yavaşlamasına neden oldu. Aynı zamanda kullanıcılar grafiksel birçok mesele yaşamaya başladı. Bunun farkında olan ve problemin yanlışlıkla aktifleştirilen bazı yeni Windows grafik yanılgı ayıklama özelliklerinden kaynaklandığını belirten Nvidia, çözüm için kısa müddet evvel “GeForce Experience 3.26 BETA” versiyonunu indirmeye sunmuştu.

Bugün ise bütün versiyon olarak “Game Ready 517.48” sürücüsü herkes için sevk edildi. Bu aktüelleme ile yaşanan meselelerin çözülmesi yanında, Microsoft Flight Simulator oyunu için de RTX 40 serisinin tanıtımında müjdesi verilen DLSS dayanağı getirildi. DLSS ile popüler uçuş simülasyonu artık daha da performanslı çalışıyor. DLSS ’in reyin dünyasına olan tesiri her seferinde afallamışlık uyandırıyor.

Kaçıranlar için Nvidia kısa müddet evvel RTX 40 ivedisi yeni ekran kartlarını tanıttı. Ayrıntılarına burada yer verdiğimiz yeni seride, şimdilik RTX 4080 ve RTX 4090 olmak üzere iki ana model yer alıyor. Aynı zamanda RTX 4080 ekran kartı kendi içerisinde 12 GB ve 16 GB olmak üzere iki değişik versiyona sahip.

Yerlerini aldıkları modellere oranla 2 ila 4 kat arasında performans çoğalışı getiren RTX 40 ivedisi ekran kartları, bunu daha faydalı biçimde sunuyor ve yalnızca RTX 40 serisinde desteklenen DLSS 3 dayanağı ile beraber çıtayı daha da yükseltebiliyor. Suni zeka takviyeli DLSS 3, bazı oyunlarda performansı bütün 50 fps kadar yükseltebiliyor ve bu gerçekten mucizevi görünüyor.

Windows 11 ve Nvidia ekran kartı meseleleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Samsung imzalı eksantrik projektör Freestyle

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.