OLED ekranlı iPad Pro modelleri için yine tarih verildi

14.05.2023
9
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
OLED ekranlı iPad Pro modelleri için yine tarih verildi

Apple dün akşam toplamda üç yeni iPad tanıttı. Bu modellerin hepsinde bir defa daha LCD ekranlara yer verildi.

Apple dün ayrıntılarına burada yer verdiğimiz 10. nesil iPad ile ayrıntılarına burada yer verdiğimiz yeni iPad Pro modellerinin üzerindeki örtüyü kaldırdı. Bu modellerin hepsinde eskiki modellerde de olduğu gibi OLED değil LCD ekran yer alıyor. Peki bu ne zaman değişecek? Şirket ne zaman iPhone ’larda ve uslu saatlerinde kullandığı OLED ekranı tabletlerde de kullanmaya başlayacak? Ekran teknolojileri söz mevzusu olduğu zaman en ehemmiyetli otoritelerden olan Ross Young ’a göre bu mevzuda adım 2024 senesinde atılacak.

2024 senesinde lanse edilecek ve yüksek olasılıkla daha değişik bir tasarıma sahip olacak iPad Pro modellerinin ikisinde de 120 Hz yenileme süratine sahip OLED ekranlar kullanılacak. Apple bu mevzuda çabuk etmek istemiyor, zira şirket mevcut oturumları yeterli bulmuyor. İddiaya göre Apple şu an ekran tedarikçileri Samsung ve LG Display ile çok tabakalı bir OLED oturum geliştiriyor. Bu oturumun hem daha uzun ömürlü hem de mevcut çözümlerden değişik olarak daha parlak olduğu aktarılıyor.

Apple ’ın 2024 iPad Pro ’larda kullanmak istediği OLED oturum için “hibrit” ibaresi de geçiyor. Bu elastik ile sert altyapıları birleştirecek açıklaması geçilen hibrit oturumların, daha ucuza daha ince formda üretilebildiği belirtiliyor. 2024 ’te gelecek OLED ekranlı modellerin, mevcut modeller ile aynı gövde boyutunda 11 ve 12,9 inçten biraz daha büyük ekran alanı getirmesi muhtemel durumda.

Tekrar üzerinden geçmek ismine dün akşam tanıtılan temel model için “En gelişmiş iPad ürün serimizin bir parçası olarak tamamen yine planlanan iPad ’i sunmaktan coşku dinliyoruz.” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Takviyecisi Greg Joswiak, sözlerine şöyle devam etti:

“Büyük 10.9 inç Liquid Ağ Tabaka ekran, güçlü A14 Bionic yonga, uzun kenarda konumlandırılmış ilk ön kamera, süratli kablosuz bağlantı, AKILB-C bağlantı noktası ve yeni Magic Keyboard Folio gibi inanılmaz aksesuarlarla geçimlilik özellikleriyle yeni iPad daha da kıymetli, çok istikametli ve cümbüşlü.”

Yeni Pro ’lar için “Yeni nesil Pro, iPad ile yapabildiklerinizin hudutlarını zorlayarak daha fazla efor, çok doğrultululuk ve taşınabilirlikle mucizevi bir iPad tecrübeyi sunuyor.” diyen Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Takviyecisi Greg Joswiak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“M2 yongadan efor alan yeni Pro inanılmaz bir performans sunuyor ve Apple Pencil ile tertemiz değmeden idrak etme tecrübeyi, ProRes video kayıt özelliği, süper süratli kablosuz bağlantı ve iPadOS 16 ’nın güçlü özellikleri dahil en gelişmiş teknolojileri kapsıyor. Onun gibi başka bir cihaz yok.”

Pro ’ların Türkiye başlangıç maliyeti 20.499 TL, olağan modelin başlangıç maliyeti ise 11.299 TL seviyesinde yer alıyor. Ürünlerin Türkiye satış tarihleri hali hazırda belli olmuş değil.

iPad Pro ve OLED ayrıntıyı yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.