Elon Musk, “Tweet Tertip Etme” olanağını Blue dışına alabilir

25.01.2023
5
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Elon Musk, “Tweet Tertip Etme” olanağını Blue dışına alabilir

Elon Musk tarafından bütün 44 milyar dolara satın alınan Twitter için dikkat toplayan tasarılar yolda bulunuyor. Musk boş durmuyor.

Elon Musk, ortaya çıkan son iddialara göre şu an Twitter Blue koliyi içerisinde yer alan “Tweet Tertip Etme” olanağını herkese fiyatsız olarak açmak istiyor. Şayet bu reel olursa herkes attığı bir Tweet üzerinde farklılık yapabilecek, bunun için para verilmesi gerekmeyecek. Yüksek olasılıkla bu özellik Twitter Bluet kolisine yeterince kullanıcı sürüklemiyor, bu açıdan herkese açılarak daha fazla kullanılması hedefleniyor.

Musk, dün akşam daha evvel aylık 4,99 dolar olan Twitter Blue aboneliğinin bundan sonra aylık 8 dolar olacağını duyurdu. Bu aboneliğin içerisinde mavi onay rozeti de olacak. Yeni yarıyılda parayı veren herkes mavi onay rozeti alabilecek, daha evvel mavi onay rozeti olanlar da bunu gözetmek ismine aylık 8 dolar vermek zorunda kalacak.

Blue kutusunun maliyeti ülkelere göre farklılık gösterecek ve ekstra bihtimaller de sunulacak. Bunlar arasında fiyatsız kullanıcılara oranla yüzde 50 daha az reklam, daha uzun video / sesli içerik paylaşım dayanağı ve cevaplarda öncelik gibi ekstralar olacak.

Twitter Blue şu an ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda‘da açılmış vaziyette. Musk ’ın son adımıyla beraber küresel olarak kullanıma sunulması ve Türkiye ’ye de gelmesi bilave edilen Blue, bireylere ekstra özellikler sağlıyor ve bunlar arasında Musk sayesinde gelen Tweet tertip etme özelliği de yer alıyor.

Elon Musk ve Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.