Elon Musk, Twitter genel merkezine elinde lavabo ile girdi

03.05.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elon Musk, Twitter genel merkezine elinde lavabo ile girdi

Twitter ’ı almak isteyen ancak daha sonra bıraktığı için dava edilen Elon Musk, yine almayı kabul ettiği Twitter ’ın genel merkezine gitti.

Kaçıranlar için Tesla ve SpaceX ’in CEO ’su Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter platformunu kâğıt üzerinde 44 milyar dolara satın aldı ve bunun parasını ayarladı ancak satım alım hakikatleşmedi. Alım kararından sürpriz bir ilan yaparak bırakan Musk, daha sonra Twitter tarafından dava edilince alımı bitireceğini açıklamıştı. Bu kararından artık dönmeyecek gibi duran Musk, bugün Twitter ’ın genel merkezine elinde bir lavabo ile gitti ve bunu videoya sürükletti. Peki neden? İnanın artık Elon Musk ’ı, açıklamalarını ve yaptıklarını ayrıntılı olarak denetlemeyi bıraktık…

Entering Twitter HQ – let that sink in! pic.twitter.com/D68z4K2wq7

— Elon Musk @elonmusk October 26, 2022

Bundan evvel süreçle ilgili makûs bir haber gündeme gelmişti. Ortaya çıktığı kadarıyla Musk Twitter ’da devasa bir işten çıkarma tasarlıyor. Twitter ’dan şu an 7.500 kadar çalışan bulunduğu, Musk ’ı başa geçtikten sonra bu bireylerin yüzde 75 ’i ile yolları ayıracağı iddia ediliyor.

Bu gerçekten çok büyük bir adım ve işten çıkarma amacı yalnızca Musk ’ın tasarıları arasında yer almıyor. Söylendiği kadarıyla işletmenin kendisi de uzun vakittir büyük bir işten çıkarma tasarlıyor. Bunun Musk ile bağlantılı olmadığı, şirketin senelik 800 milyon dolarlık bir ücret tasarrufu getirecek kadar personeli ile yollarını ayırmak istediği belirtiliyor. Birçok rakibi kadar kazancı olmayan Twitter, Musk olsun ya da olmasın küçülmeye gidiyor.

Elon Musk ve Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.