Samsung Galaxy S22 serisine yeni kamera özellikleri geldi

03.05.2023
7
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Samsung Galaxy S22 serisine yeni kamera özellikleri geldi

Samsung Galaxy S22 serisinde yer alan modeller için yeni geliştirdiği kamera özelliklerini kullanıma sundu. Hoş olanaklar devrede.

Samsung, ayrıntılarına burada yer verdiğimiz Expert RAW ile sık sık ses getiriyor. Bugün yapılan aktüelleme ile Samsung Galaxy S22 ailesine Expert RAW kamera uygulaması üzerinden Astrofotoğrafçılık Astrophotography çekim modu getirildi. Bu mod sayesinde geceleri ışık lekeliliğinin az olduğu yerlerde etkileyici gökyüzü çekimleri yapılabiliyor. Şahıslara Sky Guide özelliği üzerinde takımyıldızlar / yıldız kümeleri tercihi mevzusunda AR esasında yol gösterebilen özellik, birçok değişik çekim ayarına da sahip.

Bugün Expert RAW uygulamasına aynı zamanda çoklu pozlama özelliği de ilave edildi. Bu sayede şahıslar birden fazla resmi bir araya getirerek oldukça yaratıcı çekimler ortaya çıkarabiliyor. Bunu sunan uygulamalar hali hazırda bulunuyor ancak Expert RAW ile daha kullanışlı yerleşik bir tecrübe elde edilebiliyor.

Samsung bundan evvel Camera Assistant ile ses getirmişti. Kaçıranlar için bu uygulama tek başına çekim için kullanılabilecek bir kamera uygulaması değil. Camera Assistant ’ın emeli telefonun ana kamera uygulamasını daha fazla özelleştirilebilir hale getirmek. Yeni çıkan uygulama, işletme tarafından yapılan açıklamaya göre şahıslara otomatik HDR özelliğini temelli olarak kapatıp açma bahtı tanıyor.

Bu uygulama ile çekilen resimlerdeki besbelli ayrıntılar otomatik olarak yumuşatılabiliyor Daha bulanık bir görüntü sunuyor ve resim niteliğini düşürüyor olsa da daha süratli çekim modu devreye alınabiliyor. Bu uygulama üzerinden resim moduna takviyeyi de eklenebiliyor. Bu ayar etkin edilirse deklanşöre basıldığı zaman süratlice video kaydı başlatılıyor.

Samsung Camera Assistant uygulaması bir otomatik lens metamorfoz ayarını da Uygulama ışık, zoom ve obje mesafesine göre en iyi lensi kendisi seçebiliyor kullanıcılarına sunuyor. HDMI üzerinden menüler ya da butonlar olmadan dışa pak canlı görüntü aktarımı getiren uygulama, kamera zaman aşımı ve zamanlı çekim sonrası tutulacak kare rakamı gibi ayarları da bünyesinde barındırıyor.

Android 13 ve üstü işletim sistemine sahip Samsung telefonlar için hazırlanan uygulama, dolaysız olarak burada Galaxy Store yer alıyor. Bu uygulamanın ileride Türkçe dil yardımı ile Türkiye ’de de resmi olarak etkin edilmesini bekliyoruz.

Samsung Galaxy S22 kamera özellikleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.