Xbox patronu buluta özel oyun cihazı ve fazlası hakkında konuştu

03.05.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Xbox patronu buluta özel oyun cihazı ve fazlası hakkında konuştu

Xbox dünyasının başındaki ad Phil Spencer, bugün bir aktiflik kapsamında birçok açıklamada bulundu.

Phil Spencer tarafından geçtiğimiz hafta Twitter ’da paylaşılan bir resimde Keystone adlı bulut reyin aygıtı kendisini göstermişti.  İşte bu makine hakkında bu akşam WSJ ’nin aktifliğinde bir açıklama yapan Spencer, aygıtı firma içerisinde sınadıklarını ancak çıkışın net olarak yakında olmayacağını belirtti. Makine ileride gelebilir ancak açıklamaya göre 2024 merkezli bir çıkış bile muhtemel görünmüyor. Keystone, monitör ya da televizyonlara HDMI üzerinden bağlanacak çok küçük bir ekipman ve şayet ileride çıkarsa Xbox Cloud Gaming esasında çalışacak.

Bilmeyenler için bu servis, Xbox oyunlarının internet üzerinden oynanmasına imkân tanıyor. Servisi kullanmak için şahısların Game Pass Ultimate abonesi olması ve yüksek süratli Wi-Fi ya da LTE bağlantıya ulaşım sağlıyor olması yeterli oluyor.

Bu mevzuda daha evvel bir açıklama yapan Microsoft, “Emelimiz insanların istedikleri oyunları istedikleri aygıtlarda, istedikleri yerde oynamalarını sağlamaktır. Geçen sene duyurduğumuz gibi, kod ismi Keystone olan ve konsola lüzum dinlemeden rastgele bir TV ’ye veya monitöre bağlanabilen bir reyin aygıtı üzerinde çalışıyoruz.” demişti.

Xbox işvereni Phil Spencer bu akşam başka açıklamalarda da bulundu. Burada en ehemmiyetli açıklamalardan birisi muhtemel maliyet çoğalışı ile ilgili oldu. Şimdilik Xbox ekipman ve servisleri için bir maliyet çoğalışı olmayacağını belirten Spencer, yeni senede ise belirli mahsullerde çoğalış olabileceğinin sinyalini verdi. Burada spesifik bir balaka verilmiyor ancak konsollar yanında Game Pass gibi servislerin de maliyetinde 2023 itibarıyla çoğalış olabilir.

Game Pass demişken Spencer bu mevzuda da konuştu. Game Pass ’in Microsoft için şimdiden karlı bir servis olduğunu belirten Spencer, Game Pass ’in özellikle PC tarafında ciddi biçimde büyüdüğünü, konsol tarafındaki büyümenin ise eksildiğini belirtti. Spencer “metaverse” için de konuştu ve mevcut çözümlerin makûs yapılmış bir video reyin gibi göründüğü söyledi.

Xbox açıklamaları yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.