Google uygulamaları yeni iOS 16 kilit ekranı için hazır

02.04.2023
9
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Google uygulamaları yeni iOS 16 kilit ekranı için hazır

Yapılan resmi paylaşıma göre Google tarafından sunulan iOS uygulamaları, yeni iOS 16 kilit ekranı için hazır vaziyette.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz iOS 16 işletim sistemi dün akşam indirmeye sunuldu. Bu işletim sisteminin en büyük yeniliği netlikle getirdiği netlikle yeni kilit ekranı oldu. Çok daha çağdaş ve özelleştirilebilir hale getirilen kilit ekranı, getirilen vasıta ekipleri sayesinde artık şahıslara çok daha fazla mevzuda balaka verebiliyor. Bu mevzuda Apple şunu aktarıyor: “Kilit Ekranı ’nda, Apple Watch karmaşıklıklarından esin alan vasıta ekipleri bulunuyor. Bu vasıta ekipleri yanaşan takvim faallikleri, hava vaziyeti, batarya seviyeleri, alarmlar, saat dilimleri, Etkinlik halkalarının ilerleme gidişatını ve daha birçok balakayı bir bakışta görmeyi kolaylaştırıyor.”

İşte bu altyapı için uygulamaların aktüellenmesi gerekiyor. Bu mevzuda hazır olduğunu gösteren ilk adlardan olan Android ’in yaratıcısı Google, “iOS 16 ’nın kilit ekranını Google uygulamaları ile özelleştirin” başlıklı yazısında kullanışlı gösterimler yaptı. İşletme, yeni hazırladığı vasıta ekipleri ile misalin arama hizmetine olan erişimi dolaysız olarak kilit ekranına entegre ediyor. Kilit ekranından süratlice sesli ya da görüntülü aramaya ulaşılabiliyor

Kullanıcılar isterlerse yeni kilit ekranlarına tarayıcı Chrome‘u da dahil edebiliyor. Dolaysız olarak kilit ekranından “saklı pencere” sayfa açılabiliyor, sesli arama faal edilebiliyor. iOS 16 için yapılan aktüelleme ile istenirse Google Drive içerikleri de kilit ekranına konulabiliyor. Aynı biçimde Google Maps için de süratli ulaşım bağlantıları devamlı olarak ekranda tutulabiliyor.

Google Maps vasıta ekibi ile okunmamış e-posta sayısını ana ekrana koyan ve burada istenirse gelen kolisi kategorilerini de gözler önüne seren internet devi, Google Haberler vasıta ekibiyle ise yeni haberleri ve büyümeleri dolaysız olarak kilit ekranına getirebiliyor.

Google, bu yeni ihtimallerin yakında herkes için faal edileceğini belirtiyor. Yüksek olasılıkla ay bitmeden evvel Google uygulamaları iOS 16 ’ya bütün olarak geçimli hale gelecektir.

“Kilit Ekranı ’nın görünümünü ve işleyişini, bu ekranı daha şahsi ve kullanışlı hale getiren coşku verici yeni özelliklerle tamamen yine tasarladık; aileler için iCloud Paylaşılan Resim Arşivi özelliğini sunduk; İletiler ve Mail uygulamalarına ilave ettiğimiz yeni özelliklerle irtibatı daha da kolaylaştırdık ve uslu teknolojilerden faydalanarak Canlı Metin ve Görsel Arama özelliklerinde yapılan aktüellemelerle büyüttük.” 

iOS 16 işletim sisteminin desteklediği iPhone modelleri Apple ’ın resmî açıklamasına göre bütün olarak şunlar:

-iPhone 13-iPhone 13 mini-iPhone 13 Pro-iPhone 13 Pro Max-iPhone 12-iPhone 12 mini-iPhone 12 Pro-iPhone 12 Pro Max-iPhone 11-iPhone 11 Pro-iPhone 11 Pro Max-iPhone XS-iPhone XS Max-iPhone XR-iPhone X-iPhone 8-iPhone 8 Plus-iPhone SE 2. nesil veya daha yeni modeller

iOS 16 için Apple ’ın hazırladığı özel sayfaya buradan ulaşabilir, tüm özelliklere göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.